خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دشمن به دنبال تاراج سرمایه روستائیان است/ از قاچاق دام تا خاک

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:39
خرم‌آباد- رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دشمن درصدد است که از سَم عقرب، زالو، خاک و چوب بگیر تا طیف بزرگی از اقلام از جمله دام را به شیوه های مختلف از روستائیان بگیرد.
قاچاق،دام،سرمايه،مويدي،طرق،روستاييان،روستا،بزرگي،كالا

به گزارش خبرنگار مهر، علی مویدی خرم‌آبادی ظهر امروز چهارشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان با اشاره به خدمات صورت گرفته در روستاها اظهار داشت: انصافا جا دارد یک آگاه سازی و اطلاع رسانی در خصوص خدمات این حوزه صورت گیرد؛ مشکلات زیادی داریم اما اتفاقات خوبی در بخش روستایی افتاده است.
وی با بیان اینکه در بحث اقتصاد خیلی مشکل داریم و طبیعی است با یک ابرقدرتی درگیر هستیم که ۴۰ سال است با ما دشمنی دارد، تصریح کرد: با تلاش کارگزاران نظام از این گردنه عبور می کنیم.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر اینکه بخشی از اهداف دشمنان این است که سرمایه های روستا را می خواهند به طرق مختلف به تاراج ببرند، به طور مثال از طریق قاچاق دام افزود: تنها دام نیست؛ به عنوان کسی که متولی قاچاق هستم می گویم، دشمن درصدد است که از سَم عقرب، زالو، خاک و چوب بگیر تا طیف بزرگی از اقلام از جمله دام را به طرق مختلف از دست روستاییان بگیرد.
مویدی خرم آبادی با اشاره به اینکه باید روستاییان را آگاهی بخشی کنیم که از فروش دام خود به قاچاقچیان حتی با دوبرابر قیمت اجتناب کنند چراکه این امر می تواند ضربه بزرگی به سرمایه ملت بزند، ادامه داد: فردا جلسه اضطراری گذاشته اند برای کالاهای اساسی و کالاهایی که قاچاق می شود؛ از سطح روستا تا مرکز بخش و شهرستان و کشور انتظار داریم در مبارزه با قاچاق کالا ما را همکاری کنند.
وی خاطرنشان کرد: امروز حتی علوفه را هم قاچاق می کنند؛ انتظار داریم مسئولان و مردم در حفظ و حراست و صیانت از این سرمایه های عظیم عنایت داشته باشند.