خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۱۴ هزار موقوفه در مازندران وجود دارد

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:39
ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران شمار موقوفات استان را بیش از ۱۴ هزار فقره اعلام کرد و گفت: تعداد رقابت نیز بیش از ۲۰۰ هزار رقبه است.
سند،اخذ،پرونده،موقوفات،اوقاف،قضايي

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم حیدری عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران از اخذ سند برای ۴۵ موقوفه در استان خبر داد و گفت: در شهرستان های آمل، بابل، ساری، بهشهر، لاریجان، نور و بلده سند موقوفات اخذ شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون ۳۳۲ سند رقبه در یک شهرستان استان اخذ شده و در شهرستان گلوگاه و بهشهر نیز سند ۹۰۰ هکتاری نیز اخذ شده است.
وی ادامه داد: با همدلی موجود بین اوقاف و ثبت اسناد، کار اخذ سند مالکیت برای موقوفات در دست اقدام است و تثبیت موقوفات سیاست اول اوقاف به شمار می رود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، با اشاره به اینکه برخی پرونده ها در محاکم قضایی در دست اقدام است گفت: مدعی هستیم برخی از اراضی وقفی است و برای تثبیت مالکیت پرونده ها در حال طی مراحل قضایی است.
حجت الاسلام ابراهیمی، ادامه داد: ۸۹۰ فقره پرونده وقفی در محاکم قضایی در دست بررسی است و خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد پرونده ها به نفع موقوفه رای صادر می شود.