خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دفاع از پاکستان سیاستمدار صلح طلب هندی را از برنامه تلویزیونی اخراج کرد

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 16:43
به وجود آمدن جو منفی علیه پاکستان در فضای عمومی هند که پس از اتهام زنی به اسلام آباد در حمله تروریستی پلواما آغاز شده، سیاستمدار مشهور هندی را از برنامه تلویزیونی اخراج کرد.
پاكستان،اعلام،برنامه،هند،هندو،افراط،گرايان،هندي،اخراج،حمله،ا ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، «نوجوت سینگ سدّو» فعال صلح طلب هندی و وزیر ایالت پنجاب این کشور که حاضر نشده بود پاکستان را عامل حمله به نظامیان هندی در کشمیر اشغالی بداند از برنامه تلویزیونی اخراج شد.
گزارش‌ها حاکی است سدو در واکنش به حمله تروریستی علیه نظامیان هندی و کشته شدن 44 نفر در کشمیر اشغالی که باعث شد مسئولین دولت هند، پاکستان را متهم بدانند اعلام کرد: نباید به خاطر یک مشت تروریست، یک کشور را مجازات کرده و متهم کرد.
این سخن سدو که خود سیک مذهب است موجب خشم افراط گرایان هندو شد و آنان با به راه انداختن موجی از فشارها علیه وی خواستار اخراج او از یک برنامه کمدی در تلویزیون هند شدند.فشار علیه این سیاستمدار برجسته به حدی افزایش یافت که مسئولین برنامه مجبور به اخراج سدو از برنامه شدند.
«کوپل شرما» مجری این برنامه تلویزیونی با انتقاد از آغاز کنندگان فشار علیه سدو در فضای مجازی گفت: این روش درستی برای اعتراض نیست و باید راه بهتری برای حل مسئله پیدا کرد.
سدو در واکنش به این اتفاق اعلام کرد: فشارهای موجود در فضای مجازی نمی تواند مانع فعالیت های من برای ایجاد دوستی در روابط دو کشور شود.
گفتنی است پس از به راه افتادن موج منفی علیه پاکستان در هند علیرغم اینکه دولتمردان اسلام آباد اعلام کردند در صورت وجود شواهد حاضر به هرگونه همکاری هستند، حمله رسانه‌ای به اسلام آباد کاهش پیدا نکرده است.
نوجوت سدو پیش از این نیز توسط افراط گرایان هندو به قتل تهدید شده وبرای سر او جایزه تعیین شده بود.
امروز یک زندانی پاکستانی به نام «شکور الله» به دست افراط گرایان هندو کشته شد و قاتلان انگیزه قتل را انتقام حادثه پلواما اعلام کردند.
«عبدالباسط» سفیر سابق پاکستان در این خصوص اعلام کرد: ما نمی توانیم عده‌ای فرد عامی را عاملان این تحرکات منفی بدانیم بلکه باید از سیاستمداران هند که با اتهام زنی به پاکستان احساسات مردمی را تحریک می‌کنند خواست که پاسخ گوی این گونه جنایات باشند.
افزایش تنش میان اسلام آباد و دهلی‌نو باعث ورود سازمان ملل به این مشکل و تلاش برای حل مسئله شده است.
انتهای پیام/.