خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

17 تا 20 هزار نفر در لرستان بیکار هستند؛ ایجاد 7600 شغل تا پایان امسال

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 16:40
معاون امور زیربنایی و برنامه‌ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه 17 تا 20 هزار نفر در لرستان بیکار است گفت: باید حدود 7 هزار و 600 شغل تا پایان سال 97 در لرستان ایجاد شود.
درصد،استان،لرستان،جمعيت،كشور،روستايي،نرخ،بيكاري،نفر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، کاوه معراجی ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه استان لرستان در همه شاخص‌ها و بحث‌های زیر بنایی وضعیت مناسبی نسبت به کشور دارد که با مشارکت بیشتر بنیاد مسکن و دهیاری‌ها امیدواریم شاخص طرح هادی نیز بالا رود.
وی افزود: درزمینهٔ اجتماعی بحث باسوادی راداریم که 75.7 درصد جمعیت روستایی در لرستان باسواد هستند که در مقایسه با کشور 78.5 درصد است و نرخ باسوادی در استان سه درصد پایین‌تر است که این شاخص در استان وضعیت مناسبی ندارد.
معاون امور زیربنایی و برنامه‌ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور عنوان کرد: جمعیت استان لرستان حدود سه درصد جمعیت کشور است و حدود 1.7 دهم درصد مساحت کشور را دارد؛ جمعیت روستاهای کشور 26 درصد است که حدود 27 درصد در تولید ناخالص داخلی سهم دارند.
وی بیان کرد: جمعیت روستایی لرستان 1.6 دهم درصد است به‌طوری‌که بین 35 تا 36 درصد جمعیت لرستان روستایی است و حدود 73 درصد سهم جی دی پی مربوط به بخش کشاورزی است.
معراج تصریح کرد: جمعیت روستایی لرستان بر اساس آمار سال 95 حدود 623 هزار نفر بوده که جمعیت فعال بین 200 تا 205 هزار نفر تغییرات داشته است؛ نرخ بیکاری استان لرستان بین 8.8 دهم درصد تا 9.2 دهم درصد متغیر است و بر اساس این عدد بین 17 هزارتا 20 هزار نفر بیکار در استان وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: در سال 97 تسهیلاتی که به استان اختصاص داده شد اگر حدود 461 میلیارد تومان تحقق سهم باشد و برای هر شغل حدود 60 میلیون تومان محاسبه کنیم باید حدود هفت هزار و600 شغل تا پایان سال 97 در استان ایجاد شود که این میزان اشتغال نرخ بیکاری استان را حدود سه درصد کاهش می‌دهد و به حدود هفت درصد نرخ بیکاری می‌رساند.
انتهای پیام/ن