خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دستگیری رئیس پارلمان ایالت سند و افزایش فشارها بر حزب مردم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 16:11
سازمان بازرسی پاکستان ضمن دستگیر کردن رئیس پارلمان ایالت سند اعلام کرد: وی به فساد مالی متهم است و باید پاسخ‌گو باشد.
پاكستان،حزب،دراني،ايالت،سند،دستگيري،دستگير،دفاع،رئيس،سازمان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، همزمان با دستگیر شدن «سراج درانی» رئیس پارلمان ایالت سند سازمان بازرسی پاکستان با انتشار بیانیه‌ای علت دستگیری وی را شرح داد.
گزارش‌ها حاکی است سازمان بازرسی پاکستان علت اصلی دستگیری عضو ارشد حزب مردم وجود اموالی است که ارزش آن بالاتر از حقوق قانونی درانی است.
در این بیانیه آمده است درانی به دادگاه حسابرسی منتقل خواهد شد تا پاسخ گوی اتهاماتی باشد که بر علیه او وجود دارد.
این سازمان اعلام کرد با توجه به مشکلاتی که برای دستگیری او در ایالت سند وجود داشت پس از سفر او به اسلام آباد ترتیب دستگیر کردن وی داده شده است.
قرار است وی پس از تکمیل پرونده و توضیحات اولیه به کراچی منتقل شود تا دادگاه‌های مربوطه تشکیل شده و او دفاعیاتش را آغاز کند.
این نخستین بار در تاریخ پاکستان است که رئیس یک پارلمان ایالتی به جرم فساد مالی دستگیر شده و مورد بازجویی قرار می‌گیرد.
سران حزب مردم با واکنش نسبت به این اتفاق آن را زنگ خطری جدی برای خود دانسته و دولت پاکستان را به انتقام گرفتن تهدید کردند.
«مرتضی وهاب» مشاور اطلاع رسانی ایالت سند در این خصوص گفت: باید به ما توضیح داده شود که چرا قانون در قبال حزب مردم با قانون در قبال حزب حاکم متفاوت است؟
وی تصریح کرد: ما از حضور در دادگاه هراسی نداریم و همیشه حاضریم که از خود و کیان حزب خود دفاع کنیم.
«آصف علی زرداری» رئیس جمهور سابق پاکستان نیز ضمن واکنش به این حادثه گفت: ما زمان لازم را به دولت پاکستان برای دفاع از عملکرد خود داده‌ایم و اینک ساکت نخواهیم ماند.
وی گفت: من بخش عمده‌ای از عمر خود را در زندان سپری کرده‌ام و ترسی از مجازات ندارم، با این حال از حقوق خود و حزب مردم دفاع خواهم کرد.
گفتنی است طی چند سال اخیر رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی در پاکستان به شدت افزایش یافته و تاکنون برخی از سران حزب نواز را راهی زندان کرده است.
انتهای پیام/.