خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نحوه ورود روزانه ۱۵۰ تن گوشت قرمز به کشور

مشرق | اقتصادی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 16:06
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت گرم تازه توسط ۱۲۰ شرکت از کشورهای مختلفی مانند آسیای میانه، روسیه و گرجستان به ایران وارد می شود و ما محدودیتی برای واردات این محصولات نداریم.
شركت،واردات،پشتيباني،دام،گوشت،امور،قرمز،اقدام،مديرعامل،دامپزشكي

به گزارش مشرق، حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در ارتباط با انحصاری بودن واردات گوشت قرمز اظهار کرد: این اظهارات توسط نماینده یکی از شرکت های بازرگانی در یک برنامه زنده تلویزیونی عنوان شده که دورغ و از مصدایق تشویش اذهان عمومی است.
وی افزود: مجوز واردات گوشت قرمز توسط سازمان دامپزشکی کشور انجام می‌شود؛ مجوزهای اولیه نیز برای ارائه پریفورم نیز توسط معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و ثبت سفارش توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود و این پروسه عملاً ارتباطی با شرکت پشتیبانی امور دام ندارد و ما نیز خودمان برای واردات اقدام به تهیه مجوز های یادشده می‌کنیم.
وی تصریح کرد: در شرایط فعلی نیز هر فردی که درخواست داشته باشد با طی مراحل اداری می تواند اقدام به واردات کند به طوری که در حال حاضر ۱۲۰ شرکت گوشت قرمز مورد نیاز بازار داخلی را از کشورهای مختلف وارد می کنند.
ناصری گفت: مواردی که توسط نماینده این شرکت مطرح شده غیرکارشناسی و غیر اخلاقی است و قابلیت پیگیری قانونی دارد.
مدیر کل پشتیبانی امور دام گفت: براساس اظهاراتی که در یک برنامه زنده تلویزیونی مطرح شد، قصد انجام کار غیرقانونی داشته اند؛ به طوری که ایشان قصد داشت به جای وارد کردن ارز حاصل از صادرات، اقدام به واردات گوشت قرمز با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی کند و از این طریق سود بیشتری را نصیب خود کنند که این موضوع غیرقانونی است.
ورناصری گفت: روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت گرم تازه از کشورهای مختلفی مانند آسیای میانه، روسیه و گرجستان که با ایران پروتکل بهداشتی دامپزشکی دارند وارد می شود و ما محدودیتی برای واردات این محصولات نداریم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: هر شرکتی که اقدام به واردات این محصولات کند از آنها حمایت به عمل می‌آید تا در این شرایط نیاز مردم تامین شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: موجودی به ذخایر گوشت قرمز شرکت پشتیبانی امور دام در وضعیت مناسبی قرار دارد و نیاز ماه های آینده را نیز هم اکنون تامین کرده‌ایم.