خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کارنامه دانش آموزان یاسوجی گروگان گرفته شد؛ آموزش و پرورش پاسخگو باشد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:51
کارنامه دانش آموزان یاسوجی به بهانه عدم پرداخت شهریه در مدارس دولتی گروگان گرفته شد.
آموزان،دانش،شهريه،ياسوج،فرهنگيان،تسنيم،دخترانه،دبيرستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، دبیرستان دخترانه فرهنگیان یاسوج به همت خیر آرمیتا مصلی نژاد ساخته شد و در هفته دوم مهرماه امسال با تمام امکانات و تجهیزات در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.
این مدرسه حداقل برای امسال نیاز به هزینه‌ای نداشت اما متاسفانه کام اولیاء دانش آموزان را با طلب شهریه 500 هزار تومان برای دانش آموزان غیر فرهنگی و 300 هزارتومان برای فرهنگیان تلخ کردند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به شرایط ویژه این مدرسه درخواست این میزان شهریه از دانش آموزان پشتوانه قانونی ندارد و در صورت داشتن مصوبه هیئت امنا باید ایتم‌های تعیین این مبلغ شفاف سازی شود.
نباید فراموش کنیم که بازخواست دانش آموزان به بهانه عدم پرداخت شهریه در مراسم آغازین و کلاس‌های درس با اصول مشاوره‌ای و تعلیم و تربیت منافات دارد.
بررسی خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد کارنامه دی‌ماه دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرهنگیان یاسوج به بهانه عدم پرداخت شهریه گروگان گرفته شده است و ارائه کارنامه عملکرد پایانی اول را منوط به پرداخت شهریه اعلام کرده‌اند.
میزان شهریه درخواستی از دانش آموزان دبیرستان خیر ساز و نوساز دخترانه فرهنگیان یاسوج در مقایسه با سایر مدارس که در ساختمان‌های قدیمی و فاقد تجهیزات و امکانات قابل مقایسه نیست که انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر در این زمینه پاسخگو باشند.
با وجود پیگیری‌های مکرر خبرنگار تسنیم، موفق به انجام مصاحبه با مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه نشدیم.
انتهای پیام/ن