خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انتقاد استاندار تهران از عدم توازن بین نرخ بیکاری و سهم تسهیلات اشتغال‌زایی استان

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:48
استاندار تهران با اشاره به عدم توازن بین نرخ بیکاری و سهم تسهیلات اشتغال‌زایی استان گفت: باید مکاتبه‌ای با وزیر صنعت و معدن صورت پذیرد تا سهم استان تهران به درستی تخصیص پیدا کند.
تهران،استان،درصد،بيكاري،ايجاد،بندپي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به عدم توازن بین نرخ بیکاری و سهم اعتبارات و تسهیلات تخصیصی اشتغال‌زایی استان تهران اظهار داشت: در حالی میانگین بیکاری استان تهران 12 درصد است که این رقم در کل کشور حدود 11 درصد اعلام می‌شود.
وی بیان کرد: میزان سهم اشتغال استان تهران در زمینه طرح‌های نیمه تمام 6.7 درصد، سرمایه در گردش 10.6 درصد و در مجموع 8 درصد است اما متأسفانه سهم‌بری از اعتبارات وزارتخانه 4.6 درصد است که این کاهش سهم‌بری هیچ توجیهی ندارد.
استاندار تهران سپس افزود: از لحاظ نرخ بیکاری استان تهران دارای محروم بسیاری است و باید در این زمینه از دستگاه‌های مرتبط پیگیری و مطالبه‌گری داشته باشیم و باید مکاتبه‌ای با وزیر صنعت و معدن صورت پذیرد تا سهم استان تهران به درستی تخصیص پیدا کند.
محسنی بندپی همچنین خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه کم‌کاری از سوی مدیران در ایجاد فرصت‌های شغلی متناسب با رشد جمعیت در استان تهران پذیرفتنی نیست و با توجه به استقرار حدود 18 هزار واحد صنعتی در استان اگر این واحدها نوسازی یا تسهیلات دریافت کنند می‌توان ظرفیت ویژه‌ای در ایجاد فرصت‌های شغلی ایجاد کرد.
انتهای پیام/ح