خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

توضیحاتی درباره نخستین جشنوارۀ ملیِ هنرهای دیجیتال

ایسنا | دانش و فناوری، فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:38
آیین رونمایی از پوستر، فراخوان «نخستین جشنوارۀ هنرهای دیجیتال» در پردیسِ باغ ملی - دانشگاه هنر برگزار شد.
جشنواره،ديجيتال،هنرهاي،هنر،دانشگاه،ملي،دبير،برگزار،برگزاري،و ...

آیین رونمایی از پوستر، فراخوان «نخستین جشنوارۀ هنرهای دیجیتال» در پردیسِ باغ ملی - دانشگاه هنر برگزار شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نخستین جشنوارۀ ملی هنرهای دیجیتال، حسن سلطانی - رئیس دانشگاه هنر و دبیر جشنواره - ضمن بیان این مطلب که امروز، بخش قابل توجهی از تولیدات هنری با استفاده از فناوری‌های نوینِ دیجیتال صورت می‌گیرد یا فناوری‌های دیجیتال به عنوان جز غیرقابل تفکیک محصولِ نهاییِ آن‌ها محسوب می‌شود بر اهمیتِ و جایِ خالی یک جشنواره‌ی ملی و سراسری با موضوعِ هنرهای دیجیتال تاکید کرد و گفت: با وجود فرصت کوتاهی که تا زمان برگزاری وجود دارد، ان‌شاءالله همۀ تدابیر به‌گونه‌ای اتخاذ شود که با حضور حداکثری صاحب‌نظران و هنرمندانِ فعال در این حوزه جشنواره‌ای شایسته و تأثیرگذار را شاهد باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد که این جشنواره مقدمه‌ای باشد بر فعالیت‌های گسترده‌تر در این حوزه و برگزاری گسترده‌تر دوره‌های بعدی جشنواره.
دبیر جشنواره همچنین، بر جلب مشارکت حداکثری سازمان‌ها، نهادها و به ویژه دانشگاه‌های کشور در برگزاری این رویداد مهم و حمایتِ فکری و علمی، سخت‌افزاری و مالی از آن را خواستار شد.
در این مراسم که با حضور جمعی از معاونان، مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه هنر برگزار شد، بیژن اربابی - معاون فرهنگی دانشگاه هنر و دبیر اجراییِ نخستین جشنوارۀ ملی هنرهای دیجیتال نیز، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته، از حمایت‌های معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست دانشگاه هنر، و نیز اعضا ستاد اجرایی جشنواره قدردانی کرد و از احسان پارسا به عنوان دبیر ستاد اجرایی و طراح پوستر تشکر کرد و افزود: این دوره از جشنواره در دو بخش آسیب‌های اجتماعی و آزاد برگزار می‌شود و از آنجا که موضوع نخست طیف وسیعی از موضوعات و مسائل را دربرمی‌گیرد، در آن دست هنرمندان در تولید و ارسال آثار باز خواهد بود.
نخستین جشنوارۀ ملی هنرهای دیجیتال با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت کشور در اردیبهشت ماه سال آتی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا بیستم فروردین ماه سال ۱۳۹۸ آثار خود را در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانی www.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند و اطلاعات بیش‌تر را دربارۀ بخش‌های جشنواره و شرایط شرکت در آن کسب کنند.
انتهای پیام