خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیس سازمان حسابرسی منصوب شد

فارس | اقتصادی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:28
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی موسی بزرگ اصل را به عنوان رئیس سازمان حسابرسی منصوب کرد.
سازمان،شكايات،پاسخگويي،بازرسي،عملكرد،اقتصاد،وزارت،حسابرسي،ان ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شادا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه‌ای، موسی بزرگ اصل و هادی عبداللهی را به ترتیب به عنوان مدیرعامل سازمان حسابرسی و مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد منصوب کرد.
وزیر اقتصاد در حکم انتصاب موسی بزرگ اصل مدیرعامل جدید سازمان حسابرسی مواردی چون، "تمرکز سازمان بر وظایف حاکمیتی"، "بازنگری و تدوین استانداردهای حسابداری و حسابرسی"، "همکاری در بازنگری و اصلاح قوانین مادر مالی و اقتصادی" و مشارکت در تنقیح قوانین مادر و شناسایی قوانین و مقررات منسوخ و مخل واصلاح آنها" را جزو اولویت برنامه های آن سازمان برشمرده است.
همچنین وزیر اقتصاد در حکم انتصاب هادی عبداللهی "مدیر کل جدید دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات" وزارت اقتصاد تاکید کرده است، مواردی چون، انجام اقدامات لازم به منظور استقرار نظام مدیریت عملکرد در وزارت متبوع.
هماهنگی و همکاری با واحد های تابعه و سازمان های وابسته به وزارت متبوع در تهیه و تدوین شاخص ها و معیارهای ارزیابی عملکرد.
تهیه، تنظیم و احرای برنامه های بازرسی مستمر، ادواری و موردی و تهیه گزارش های لازم.
ایجاد هماهنگی و نظارت بر فعالیت هیات های تخلفات اداری بدوی و تجدید نظر.
بررسی و تحقیق صحت و سقم موضوع شکایات و پیگیری تا اخذ نتیجه نهایی و پاسخگویی به شاکیان مربوطه.
بررسی و پاسخگویی در خصوص مراجعات و مکاتبات نهادهای رسمی نظارتی و بازرسی در مورد شکایات از افراد و واحدها ، در اولویت برنامه‌های دفتر مذکور قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، در بخش دیگری از این احکام انتصاب خطاب به مسئولان مذکور آمده است، امیداست، با اتکال به خداوند متعال و با رعایت اصول قانون مداری و اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران موفق و موید باشید.
انتهای پیام/ب