خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برنامه‌ وزارت نیرو برای کنترل سیلاب در خوزستان

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:16
وزیر نیرو توضیحاتی درباره برنامه‌‌های این وزارتخانه برای کنترل سیلاب در خوزستان ارائه کرد.
جلسه،آب،استان،خوزستان،نيرو،اردكانيان،سيلاب،شرب،هيئت

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، رضا اردکانیان، وزیر نیرو، در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه 1 اسفند) هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره جلسه شورای عالی آب گفت: شامگاه دوشنبه، جلسه فوق‌العاده شورای عالی آب با حضور معاون اول رئیس‌جمهور درباره بررسی گزارش بارش‌ها و سیلاب‌ها به ویژه در استان خوزستان تشکیل شد.
وی افزود: در پی تصمیماتی که در این جلسه اتخاذ شد، در جلسه امروز، هیئت وزیران پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های نیرو، کشور و همچنین سازمان برنامه و بودجه درباره‌ تخصیص اعتبار بالغ بر 61 میلیارد تومان جهت اجرای طرح‌های اضطراری و فوری از جمله کنترل سیلاب در استان خوزستان نظیر اقدامات از جمله مرمت سیل‌بندها و لایروبی‌ها مطرح شد.
وزیر نیرو با بیان اینکه با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و احتمالاتی که برای وقوع سیلاب‌های شدید وجود دارد، اضافه کرد: ان‌شاء الله بتوانیم با همکاری نزدیک مسئولان اجرایی و دستگاه‌های مسئول در استان خوزستان موضوع را به نحوی مدیریت کنیم تا هم از منابع محدود آب‌شیرین استفاده حداکثری شود و به پایداری سازه‌های آبی نیز توجه شود.
برای کاهش خسارات ناشی از هرگونه سیلاب طبیعی که هم اراضی کشاورزی و هم برخی از محدثات را شامل می‌شود اقدام کنیم.
اردکانیان گفت: از امروز عملیات اجرای طرح شیرین‌سازی آب دریا برای تأمین آب مورد نیاز صنایع انرژی در منطقه پارسیان استان فارس و منابع مورد نیاز شرب اهالی لامرد شروع خواهد شد.
این پروژه‌ها با همکاری بخش صنعت انجام می‌شود.
پیش بینی ما این است با بهره برداری از این پروژه‌ها، سالانه 15 میلیون متر مکعب آب شیرین در اختیار مصرف شرب و صنعت در این منطقه قرار بگیرد.
انتهای پیام/