خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برومندی: تأمین آب شرب از اولویت‌های نظام است/مردم نگران نباشند

ایسنا | سیاسی، اقتصادی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:15
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی موضوع آب در حوزه زاینده رود در جلسه امروز کارگروه این کمیسیون خبر داد و گفت که تأمین آب شرب جزو اولویت‌های نظام است و در این باره تدابیر لازم اندیشیده می‌شود.
آب،كميسيون،جلسه،حوزه،ملي،كارگروه،محيط،امنيت،مشكلات،برگزار

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی موضوع آب در حوزه زاینده رود در جلسه امروز کارگروه این کمیسیون خبر داد و گفت که تأمین آب شرب جزو اولویت‌های نظام است و در این باره تدابیر لازم اندیشیده می‌شود.
محمد مهدی برومندی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ظهر امروز جلسه کارگروه آب در حوزه زاینده رود و کارون در کمیسیون امنیت ملی با حضور معاونان وزارت خانه‌های نیرو، کشاورزی، اطلاعات کشور و دو سازمان حفاظت محیط زیست و پدافند غیر عامل و نمایندگانی از استان‌های خوزستان، اصفهان، چهار محال و بختیاری و یزد برگزار شد.
وی یاد آور شد: با توجه به مسائل و مشکلات در بحث آب و خشکسالی‌ها در حوزه زاینده رود و کارون مابین استان‌های خوزستان، اصفهان، چهار و محال و بختیاری و یزد کمیسیون امنیت ملی جلساتی را با حضور وزرای نیروی و کشاورزی معاون رئیس جمهور و رؤسای دو سازمان محیط زیست و پدافند غیر عامل و معاون وزارت اطلاعات برگزار کرد که نتیجه این جلسه تشکیل کارگروه ملی از دولت و مجلس برای حل کارشناسی مشکل آب بود.
در همین راستا هم بازدیدهای میدانی برگزار شد.
وی افزود: در همین راستا این روز این کارگروه جلسه‌ای را برگزار کرد که در آن نمایندگان چهار استان چهار محال و بختیاری، یزد اصفهان و خوزستان نظرات خود و مسائل و مشکلات و در دغدغه‌های مردم این چهار استان را بیان کرده و دستگاه‌های دولتی هم نظراتشان را مطرح کردند که این جلسات ادامه خواهد داشت.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: در این جلسه قرار شد وزارت نیرو منابع و مصارف و حق‌آبه ها و مشکلات و پروژه‌های دولت را مشخص کند تا در جلسات آینده مورد بحث قرار گیرد.
وی ادامه داد: در این جلسه تاکید شد که سازمان محیط زیست باید اقداماتش را با پیوست محیط زیستی و با رعایت موضوع آب انجام دهد چون تأمین آب شرب دغدغه اصلی نظام است که آن را به عنوان یک اولویت دنبال کرده و برای آن تدابیر لازم را اندیشیده است.
برومندی تاکید کرد: مردم نباید نگران تأمین آب باشند و بداند که ما این حوزه را ارزشمند دانسته و آن را مدیریت می‌کنیم و به نظرات کارشناسی اهمیت داده و با توجه به آن در جهت رفع مشکلات در این حوزه و تشدید نظرات‌ها تلاش خواهیم کرد.
انتهای پیام