خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روحانیت در تمام مجاهدت‌های نظام اسلامی در خط مقدم ایستاده‌ است

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:09
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: از شاخصه‌های بارز علما و روحانیون این است که در همه حال مجاهده هستند؛ در جنگ اقتصاد مجاهدند، در جنگ فرهنگی مجاهد کبیرند و در جنگ سیاسی مجاهد بصیرند و در جنگ با دشمنان مجاهدی قوی و استوار هستند.
جامعه،شهدا،روحانيت،انقلاب،جنگ،يعقوبي،علميه،جهاد،خدا،ديني،دفا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، امروز در کنگره 72 شهید روحانی و طلبه استان، اظهار داشت: یادواره شهدا، فضایی معطر به عطر شهدا را در جامعه گسترش می‌دهد و سبک زندگی شهیدان را برای مردم جامعه بازخوانی می‌کند.
امام‌جمعه بجنورد بابیان این‌که جامعه دینی بانام یاد و شهدا به‌ویژه شهدای طلبه و روحانی بیمه می‌شود، افزود: دشمنان با استفاده از شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای، ارزش‌های دینی و انقلابی ما را نشانه گرفته‌اند و می‌توان با طنین‌اندازی عطر خون شهدا جلوی آسیب‌ها و هجمه‌های گوناگون دشمن را گرفت.
وی خاطرنشان کرد: قرآن در برخی آیات خود از رویش‌ها و ریزش‌ها سخن گفته است و می‌فرماید: ای مؤمنان اگر در جامعه شاهد ریزش‌هایی هستید، نگران نباشید؛ چراکه رویش‌ها همواره بیشتر، کیفی‌تر و ماندنی‌تر است و ریزش‌ها گذرا و رفتنی است.
یعقوبی ادامه داد: اگر عده‌ای ریزیش کردند و به عقب برگشتند، نباید نگران بود؛ چراکه خدا در دنیا ذخیره‌هایی دارد و به‌واسطه قدرت، عنایت و اشرافی که بر جامعه دینی دارد، گروهی که از دین خدا دفاع کند را به دنیا عرضه می‌کند، که آن‌ها خدا را دوست دارند و خداوند هم آن‌ها را دوست دارد.
وی افزود: اینان کسانی هستند که در بین خودشان متواضع و مهربان و اهل تعامل و ارتباط باصفا و برکت هستند و در برابر دشمنانشان مستحکم و قوی هستند و همواره در حال جهادند و جهاد آن‌ها مقطعی نیست؛ بلکه جهاد آن‌ها مستمر دائمی است و موضع‌گیری آن‌ها جهادی است که این‌ها شاخصه‌هایی از علما و روحانیونی است که در عرصه‌های مختلف در حال تلاش و جهاد بوده و هستند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: از شاخصه‌های بارز علما و روحانیون این است که در همه حال مجاهده هستند؛ در جنگ اقتصاد مجاهدند، در جنگ فرهنگی مجاهد کبیرند و در جنگ سیاسی مجاهد بصیرند و در جنگ با دشمنان مجاهدی قوی و استوار هستند و از ملامت ملامتگران و سرزنشِ سرزنش کنندگان و از نیش مغرضان و سرکوفت خوش‌گذران بی‌درد و مرفهان بی‌درد باکی ندارند و این‌ها ازجمله رویش‌هایی است که قرآن به آن نوید داده است.
وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه مهم و سرنوشت‌ساز شان برای گام دوم انقلاب فرمودند: رویش‌های انقلاب بسی فراوان‌تر از ریزهای آن است و دست‌ودل‌های امین و خدمت گذار به‌مراتب بیشتر از مفسدان و خائنان و کیسه دوختگان است و در انتها آماده‌باش به همه می‌دهد برای دومین مرحله خودسازی و جامعه سازی و تمدن سازی می‌دهند و به این سه محور تأکید می‌کنند.
یعقوبی خطاب به حوزه‌های علمیه گفت: درزمینهٔ خواسته‌های اخیر مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه باید پیش تاز باشند و در حوزه‌های خودسازی جامعه سازی و تمدن سازی جلودار باشند، همان‌گونه که در دوران انقلاب، دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها جلودار بودند.
وی اظهار کرد: شهدای روحانیت ویژگی خاصی دارند؛ چون درصد حضور روحانیت در جبهه‌ها از همه اقشار بیشتر بوده است و این یعنی حضور جانانه در دفاع مقدس و افتخاری بر حوزه‌های علمیه است.
امام‌جمعه بجنورد تأکید کرد: برخی نوکیسه‌های امروز می‌کوشند تا روحانیت را به حاشیه برانند و بر این خیال‌اند که این کشور از ابتدا همین‌گونه بود و مشکلی نداشت؛ آن‌ها یادشان رفته است که این روحانیت بود که در دوران خفقان ستم‌شاهی به ندای رهبر و معمار کبیر انقلاب یعنی امام خمینی (ره) لبیک گفت و پرچم را برافراشت درصورتی‌که بسیاری از نواندیشان در خانه در حال خوش‌گذرانی بودند.
انتهای پیام/ن