خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

30 میلیارد تومان خسارت سیلاب کوهدشت پرداخت نشد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:03
مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با بیان اینکه پروژه آبخیزداری این شهرستان با حضور وزیر جهاد کشاورزی کلنگ‌زنی می‌شود، گفت: بیش از 30میلیارد تومان خسارات سیلاب کوهدشت در سال95 هنوز پرداخت نشده‌است.
كوهدشت،شهرستان،محصولات،سيلاب،كشت،جهاد،كشاورزي

فرج‌علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: پروژه آبخیزداری شمال کوهدشت فردا با حضور وزیر جهاد کشاورزی در این شهرستان کلنگ‌زنی می‌شود.
وی با بیان اینکه این منطقه یکی از مناطق سیلاب‌خیز شهرستان کوهدشت است و هرساله در شمال کوهدشت با طغیان رودخانه، سیلاب و خسارات روبه‌رو هستیم، افزود: در همین راستا پروژه آبخیزداری با هدف کنترل و مهار سیلاب و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی در کوهدشت شمالی کلنگ‌زنی می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به خسارات سیلاب این شهرستان عنوان کرد: میزان خسارات سیلاب شهرستان کوهدشت در سال 95 بیش از 30میلیارد تومان برآورد شده که این مقدار شامل خسارت به باغات انار منطقه زیرتنگ، جایگاه‌های دام، زمین‌های زراعی و ایستگاه‌های پمپاژ آب بوده، اما با گذشت 2سال این میزان خسارت هنوز پرداخت نشده‌است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به کشت محصولات آب‌دوست در کوهدشت بیان کرد: طی هماهنگی با اعضای شورای حفاظت از آب این شهرستان و به‌دنبال بحران شدید آب در کوهدشت اداره جهاد کشاورزی ترویج کشت محصولات کم‌آب را در دستور کار خود قرار داده‌است.
امیری گفت: در سال‌های گذشته با افزایش سطح زیر کشت محصولات آب‌دوست روبه‌رو بوده‌ایم، اما امسال با پیگیری‌های انجام‌شده و اطلاع‌رسانی‌ها کاهش سطح این محصولات را داشته‌ایم، به‌طوری‌که در سال 96-95حدود 2 هزار و 800 هکتار سطح زیر کشت چغندرقند بوده، اما در سال 97-96 این رقم به حدود هزار و 700 هکتار رسیده‌است؛ امیدواریم کشاورزان نیز به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی برای کاهش محصولات آب‌دوست عمل کنند.
انتهای پیام/