خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ابهام در شرط "معدل" برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور 98

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 15:03
دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی از طریق کنکور 98 اقدام به جذب دانشجو می‌کنند هم‌اکنون ضوابط کلی پذیرش آنها اعلام شده و درباره اعمال "شرط معدل" آمده است: بعد از تصویب در مراجع ذیصلاح ، زمان انتخاب رشته تحصیلی در "دفترچه شماره 2" درج خواهد شد.
دانشگاه،پذيرش،فرهنگيان،دفترچه،دانشجو،رجايي،داوطلبان،مراجع،تح ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ثبت‌نام کنکور 98 البته برای رشته‌هایی که پذیرش آنها براساس آزمون است از تاریخ 24 بهمن ماه آغاز شده و داوطلبان تا روز پنجشنبه 2 اسفند 97 برای ثبت‌نام فرصت دارند؛ آزمون سراسری سال 98 در روزهای پنج شنبه و جمعه 13 و 14 تیرماه سال آینده برگزار می‌شود که کارت ورود به جلسه آزمون از تاریخ 10 تا 12 تیرماه توزیع خواهد شد.
در کنکور 98 دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از طریق آزمون سراسری اقدام به جذب دانشجومعلم می‌کنند البته هنوز آمار دقیق پذیرش دانشجویان اعلام نشده است اما آنگونه که مسئولان آموزش‌وپرورش از جمله علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفته‌ است،" رایزنی‌ها با سازمان امور اداری و استخدامی برای جذب 55 هزار نیرو در حال انجام است که از این تعداد 30 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و 25 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی جذب خواهند شد.
"
در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری سال 98 شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اعلام شده است.
پیش از این دیوان عدالت اداری، با ابطال مصوبه مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، شرط داشتن معدل کل 15 در دوره متوسطه برای داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی را ابطال کرده بود هم‌اکنون در ضوابط اعلام شده برای پذیرش دانشجو آمده است "شرط معدل بعد از تصویب در مراجع ذیصلاح زمان انتخاب رشته تحصیلی اعلام می‌شود."
به نظر می‌رسد، "شرط معدل" که در سال‌های قبل به عنوان یکی از شروط ورود به دانشگاه فرهنگیان مطرح بود برای کنکور 98 در وضعیت ابهام قرار دارد و اعمال آن نیاز به تصمیم‌گیری و تصویب در مراجع ذیصلاح دارد.
البته در دفترچه راهنمای ثبت‌نام کنکور 97، شرط معدل 15 برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ذکر شده بود.
پذیرش محدود دانشگاه فرهنگیان و رجایی بعد از کسب مجوز قانونی
در این رابطه تاکید شده است: "اعلام شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران به منزله پذیرش قطعی دانشجو در دانشگاه فوق نیست و درصورت اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذی‌صلاح توسط وزارت آموزش و پرورش، پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی این دانشگاه‌ها "ویژه داوطلبان آزاد" به صورت محدود خواهد بود و شرایط و ضوابط نهایی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته "دفترچه شماره 2 "درج و به اطلاع داوطلبان رسانده خواهد شد."
ضوابط پذیرش دانشجو
داوطلبان باید موارد زیر را در اعلام علاقه‌مندی خود به رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی مدنظر قرار دهند:
دارا بودن حداقل نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط جهت مجاز شدن به انتخاب رشته.
داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه" متولدین اول مهر 76 به بعد."
شرط معدل بعد از تصویب در مراجع ذیصلاح ، زمان انتخاب رشته تحصیلی در "دفترچه شماره 2" جهت اطلاع داوطلبان درج و ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
بومی‌بودن داوطلب در کد‌رشته محل مربوط براساس ملاک‌های تعیین شده در "دفترچه شماره 2."
حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل بعد از تصویب مراجع ذیصلاح تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد داشت.
برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی.
موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های علمی.
شرایط و ضوابط تکمیلی پذیرش دانشجو متعاقباً جهت اطلاع داوطلبان متقاضی رشته‌های تحصیلی مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام خواهد شد بنابراین ملاک عمل آخرین تغییراتی خواهد بود که به استناد مجوز صادره از سوی مراجع ذیصلاح در دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی "دفترچه شماره 2" درج یا از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد و در صورت عدم صدور مجوز از سوی مراجع ذی‌ربط موضوع بلااثر بوده و پذیرش دانشجو صورت نخواهد گرفت.
انتهای پیام/