خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 28 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هیئت‌های مذهبی مدرسه انسان‌سازی هستند

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 17:35
امام جمعه اردبیل هیئت‌های مذهبی را مدرسه انسان‌سازی دانست و گفت: فعالیت هیئت‌های مذهبی و هیئت امنای مساجد زمینه‌ساز جذب جوانان در برنامه‌های مذهبی و فرهنگی در مساجد است.
بهره،تلاش،حوزه،جوانان،حسيني،ترويج،آذري،عاشورايي،شعرا،اخلاقي، ...

خلاصه خبر

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه شاعر به شعر قدسی باشد، افزود: شکوه حماسه عاشورایی به خوبی در شهر شعرای اردبیلی تجلی پیدا کرده و این شاعران با تولید محتوا و پرداخت عمیق به مفاهیم، مرام، فکر و راه امام حسین(ع) را به همگان تبیین می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه اخلاص قابل معامله با هیچ چیز نبوده و شعرا و ادبا باید نخست به این شاخصه بارز اخلاقی مجهز شوند، تصریح کرد: در ادوار مختلف تاریخی شعر در پیشرفت فرهنگی جامعه نقش مهمی ایفا کرده و باید تلاش شود تا مفاهیم اخلاقی و مذهبی در این قالب گنجانده شود تا ماندگاری همیشگی داشته باشد.
امام جمعه اردبیل شاعران، مداحان و اهالی قلم را ینفع‌للناس برشمرد و گفت: تاثیر سخن تا حدی است که در دوران حاکمان ظالم حتی قلم و کاغذ را برای نویسندگان و شاعران دریغ می‌کردند تا نتوانند این افراد با استخدام کلمات شایسته الفاظ قابل و تاثیرگذاری را بر زبان جاری کنند.
وی با بیان اینکه این انجمن به همت بزرگان شعر آئینی راه‌اندازی شده و فعالیت می‌کند، افزود: از آغاز فعالیت این انجمن شاعرانی همچون انور، شاهی، هادی و برخی شعرای آئینی بنام اردبیل در تربیت شاعران فعالیت داشته و در سایه این تلاش‌ها ما امروز شاهد شتعدادهای درخشانی در حوزه شعر و مداحی هستیم.