خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دمای هوا در برخی شهرهای اردبیل به 11 درجه زیر صفر رسید

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:57
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: در نخستین روز از آخرین ماه فصل زمستان صبح امروز شاهد کاهش دما در سطح استان بودیم به طوری که دمای هوا در برخی شهرهای استان نظیر خلخال و نیر به 11 درجه زیر صفر کاهش یافت.
استان،دما،هواشناسي،جنوبي،سطح،آينده،روز

علی دولتی‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: در نخستین روز از آخرین ماه فصل زمستان صبح امروز شاهد کاهش دما در سطح استان بودیم به طوری که دمای هوا در برخی شهرهای استان نظیر خلخال و نیر به 11 درجه زیر صفر کاهش یافت.
وی با بیان اینکه به جز دو شهر شمالی استان دمای هوا در تمامی شهرها به زیر صفر درجه رسید، گفت: دما در مرکز استان نیز به هفت درجه زیر صفر رسید و تمامی شهرهای مرکزی و جنوبی استان در ساعات گذشته هوایی سرد را تجربه کردند.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از خروج سامانه بارشی از استان از امروز خبر داد و افزود: آسمانی صاف با افزایش نسبی دما در روزهای آینده در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.
دولتی‌مهر بیان کرد: براساس نقشه های هواشناسی، از امروز تا یکشنبه هفته آینده روزهایی صاف با افزایش نسبی دما به ویژه در شمال استان و شبهایی سرد به ویژه در مناطق جنوبی استان پیش‌بینی می‌شود و طی این مدت بارشی در سطح استان پیش بینی نمی‌شود.
وی تصریح کرد: فردا وزش باد جنوبی در مناطق مرکزی گاهی با سرعت تند در طول روز پدیده غالب خواهد بود اما از اواخر وقت بر میزان ابرها افزوده شده و روز جمعه در بیشتر مناطق استان آسمانی نیمه ابری پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل افزود: مجددا از شنبه هفته آینده ضمن افزایش تدریجی دمای هوا آسمانی صاف در سطح استان انتظار می‌رود و این وضعیت تا یکشنبه تداوم دارد.
دولتی مهر بیان کرد: همچنین براساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، از روز دوشنبه هفته آینده ضمن وزش بادهای جنوبی نسبتا شدید، سامانه بارشی جدید وارد استان خواهد شد.
انتهای پیام/ش