خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مهلت یک ماهه به مهاجرین؛ چه کسانی باید در طرح سرشماری مشاغل اتباع خارجی شرکت کنند؟

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:56
مدیر کل اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی اعلام کرد که طرح سرشماری و شناسایی مشاغل اتباع خارجی در این استان به منظور استفاده حد اکثری از ظرفیت‌های اقتصادی خراسان رضوی آغاز شده است.
اتباع،خارجي،طرح،رضوي،خراسان،كفالت،كارفرمايان،دفاتر،مجاز

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سیدعلی قاسمی» مدیرکل اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی اعلام کرد که طرح سرشماری و شناسایی مشاغل اتباع خارجی به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های اقتصادی و ساماندهی اتباع خارجی در سطح کشوری و به طبع آن در خراسان رضوی اجرایی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که روند شناسایی مشاغل اتباع خارجی از 24 بهمن ماه آغاز شده و سه دسته از کارفرمایان و کارگران اتباع خارجی باید تا پایان اسفند ماه برای ثبت نام به دفاتر کفالت در این استان مراجعه کنند.
کسانی که باید برای ثبت نام به دفاتر کفالت در استان خراسان رضوی مراجعه کنند:
کارفرمایان ایرانی که اتباع خارجی را به کار گرفته اند.
این اتباع می توانند مجاز یا غیر مجاز باشند
کارفرمایانی که اتباع افغانستان بوده و کارگر خارجی دارند.
کارگری که خود کارگر و هم کارفرماست.
(کارگری که کارفرما ندارد و یا کارفرمایی که کارگر ندارد – خویش فرما)
مدیرکل اداره اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی اظهار داشت: در این طرح تعرفه‌ای در نظر گرفته شده که بابت اخذ مشخصات و ثبت اطلاعات باید به دفاتر کفالت پرداخت شود.
وی افزود: برای هر کارفرما مبلغ 10 هزار تومان، برای هر کارگاه 10 هزار تومان، برای هر تبعه‌ای که دارای سابقه در سامانه است 10 هزار تومان و افراد غیرمجاز نیز 15 هزار تومان هزینه اخذ مشخصات و ثبت اطلاعات در نظر گرفته شده است.
علی قاسمی تصریح کرد، کارفرمایان افغانستانی غیر مجاز و مجاز باید در گام نخست کد اختصاصی دریافت نمایند و پس از آن با اخذ نوبت در موعد مقرر با کارگران تحت تکفل خود در دفاتر کفالت حضور یابند.
مدیر کل اداره اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی تاکید کرد که در این طرح هیچ اهرم تهدید یا مقابله ای وجود ندارد و این طرح فقط سرشماری است و نگاه مثبتی بر این طرح وجود دارد تا برنامه ریزی‌های لازم صورت گیرد.
وی افزود: کارفرمایان ایرانی و افغانستاتی نباید نگرانی در خصوص شرکت در طرح سرشماری داشته باشند زیرا هدف این طرح ساماندهی مشاغل اتباع خارجی و برنامه ریزی برای اشتغال آنها در آینده است.
انتهای پیام/.