خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فرهنگ علم‌آموزی در روستاها نهادینه شود

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:50
امام‌جمعه پلدختر با بیان اینکه نهضت سواد‌آموزی خدمات فراوانی انجام‌داده، گفت: در روستاها با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستیم و باید فرهنگ علم‌آموزی در روستاها نهادینه شود.
روستاها،انقلاب،پلدختر،اسلامي،نهضت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام کاظم تیموری ظهر امروز در جلسه ستاد اداره نهضت سواد‌آموزی اظهار داشت: واژه علم و آموزش بارها در قرآن ذکر شده و خداوند متعال اولین بار خطاب به پیامبر از خواندن و آگاه‌شدن اسم برده‌است.
وی افزود: بسیاری از مردم قبل از انقلاب کم‌سواد یا بی‌سواد بوده و طبق آمار کمتر از 60درصد سواد داشتند به‌طوری‌که برای نوشتن یک نامه مردم در روستاها مشکل داشتند و نیز تعداد افراد باسواد انگشت‌شمار بود، ولی الان به برکت جمهوری اسلامی ایران ادارات در حال شناسایی بی‌سوادان در روستاها هستند تا آن‌ها را آموزش دهند.
امام‌جمعه پلدختر عنوان کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود به‌طوری‌که پس از انقلاب اسلامی جهش علمی داشتیم و این کار به‌واسطه تلاش و برنامه‌هایی است که در نظام جمهوری اسلامی اجرا شده، در شهرستان پلدختر یک زمانی یک پزشک متخصص وجود نداشت ولی امروز پزشکان متخصص و فوق‌تخصص در شهر وجود دارد.
وی بیان کرد: نهضت سوادآموزی تاکنون خدمات فراوانی را انجام داده و برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری خوبی نیز داشته‌است ولی در روستاها با چالش‌های زیادی رو‌به‌رو هستیم، بنابر این باید فرهنگ علم‌آموزی در روستاها نهادینه شود.
انتهای پیام/ن