خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز دهمین جلسه علنی مجلس برای بررسی بودجه 98

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:37
جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی مطهری آغاز شد.
مجلس،جلسه،بهمن،نمايندگان،نفت،مكلف،رأي،علني،اوراق،مصوبه

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، دویست و نودمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، عصر امروز (چهارشنبه اول اسفند) دقایقی پیش به ریاست علی مطهری، نایب رئیس قوه مقننه، با حضور اکثریت نمایندگان آغاز شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس، دستورکار امروز مجلس را ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 1398 کل کشور اعلام کرد.
به گزارش تسنیم، وکلای ملت در جلسه علنی روز (شنبه 27 بهمن) با 117 رأی موافق، 86 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع، از مجموع 212 نماینده حاضر در جلسه کلیات لایحه بودجه سال 98 را تصویب کردند.
نمایندگان در جلسه روز (یکشنبه 28 بهمن) وزارت نفت را مکلف به عرضه 2 میلیون بشکه نفت در بورس انرژی کردند و همچنین با تصویب نمایندگان سهم صندوق توسعه از فروش نفت در سال آینده مشخص شد.
همچنین با مصوبات روز‌ دوشنبه (29 بهمن) مجلس دولت مکلف به واگذاری سهام بیمه البرز شد و علاوه بر این تکلیف واگذاری سرخابی‌ها در مجلس تعیین تکلیف شد.
علاوه بر این نمایندگان سقف انتشار اوراق مالی اسلامی برای شهرداری‌ها را مشخص کردند و با مجوز مجلس دولت مجاز به اخذ وام 5 میلیارد دلاری از روسیه شد.
وکلای ملت در جلسه علنی روز(سه‌شنبه 30 بهمن) سقف انتشار اوراق مالی اسلامی توسط وزارت نفت را مشخص کردند و همچنین با مصوبه مجلس اوراق مالی و اسناد منتشره سال 98 از پرداخت مالیات معاف شد
همچنین در این جلسه با مصوبه مجلس عوارض برق در سال آینده10 درصد افزایش می‌یابد علاوه بر این با مصوبه بهارستان‌نشینان پزشکان مکلف به استفاده از دستگاه کارت خوان شدند.
انتهای‌پیام/