خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سومین همایش ملی ریحانه النبی در فارس برگزار می شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:37
شیراز- سومین دوره همایش ملی ریحانه النبی همزمان با تهران در شیراز پایتخت فرهنگی ایران در سه محور برگزار می شود.
ريحانه،همايش،زهرا،حضرت،شيراز،معرفي،دانش،كتاب،النبي،ادبي

به گزارش خبرنگار مهر ، این همایش که به طور همزمان در سه شهر تهران، شیراز و مهر برگزار می شود با هدف تبیین و معرفی شخصیت والای دخت گرانقدر پیامبر اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) به انتخاب و معرفی آثار برتر ادبی در این زمینه می پردازد.
همایش ملی ریحانه النبی در شیراز روز پنجشنبه دوم اسفندماه ساعت ۱۸:۳۰ در تالار فرهنگ مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس با حضور استاندار فارس، جمعی از مدیران استانی و شهری شیراز و بخشی از بزرگان ادبی کشور و استان آغاز به کار خواهد کرد.
برپایی شب شعر و اهدا جایزه ادبی ریحانه، شب داستان ریحانه و جشن و نقد دانش آموزی برنامه های این همایش در شیراز خواهد بود و بخش اختتامیه و اهدا جایزه کتاب سال ریحانه نیز روز یکشنبه در شهرستان مهر برگزار خواهد شد.
این همایش در سال سوم فعالیت خود با هدف پیوند نسل جوان و دانش آموزان با ائمه اطهار و به ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) برای نخستین بار همایش دانش آموزی ریحانه النبی را با مدیریت، اجرا و حضور خود دانش آموزان برگزار می کند.
انتخاب کتاب سال ریحانه که به معرفی کتاب برتر پیرامون زندگی،سیره و شخصیت حضرت زهرا(س) می پردازد نیز برای اولین بار اجرایی خواهد شد و پس از آن به صورت سالانه کتاب سال ریحانه یکی از محورهای اصلی همایش ملی ریحانه النبی خواهد بود.
ترویج سیره اهل بیت(س)، معرفی دقیق‌، روشن‌ و تاثیرگذار ابعاد وجودی حضرت زهرا(س)، پرداخت هنرمندانه به شخصیت والا و الهی حضرت زهرا(س) در زبان شعر و داستان، ارتقا و اعتلای فرهنگ غنی ادبیات فاطمی و شناسایی و گرامی‌داشت پدیدآورندگان آثار آئینی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.