خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اختلاس احتمالی 170 میلیاردی سازمان عمران شهرداری ساری

ایسنا | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:37
نائب رئیس شورای شهر ساری گفت: پرونده اختلاس سازمان عمران شهرداری ساری در مرحله کارشناسی قرار دارد و اینکه چه میزان زمان برای آگاهی از نتیجه آن نیاز است، مشخص نیست.
سازمان،ساري،شهرداري،اختلاس،پرونده،عمران،بازرسي،تخلف،موارد،مي ...

نائب رئیس شورای شهر ساری گفت: پرونده اختلاس سازمان عمران شهرداری ساری در مرحله کارشناسی قرار دارد و اینکه چه میزان زمان برای آگاهی از نتیجه آن نیاز است، مشخص نیست.
علی‌اکبر زلیکانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین اقدامات پرونده مطروحه در مورد اختلاس سازمان عمران شهرداری ساری و چرایی آن اظهار کرد: دیوان محاسبات و سازمان بازرسی، از بازوان نظام محسوب می‌شوند که هر ساله بر تمامی دستگاه‌ها نظارت می‌کنند و در واقع حق سوال و پایش در همه دستگاه‌ها به آنها داده شده است.
وی با بیان اینکه عملکرد سازمان عمران شهرداری ساری در سال‌های گذشته مورد تائید قرار گرفته بود اما با روی کارآمدن گروه جدید، عملکرد این سازمان مورد اتهام قرار گرفت، تصریح کرد: براساس ماده 32 آیین نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور اگر این سازمان، پاسخ قانع کننده‌ای برای موارد اتهامی پیدا نکرد، ماده 33 این آئین نامه را اجرا و پرونده مورد نظر را به دادگاه می‌کشاند.
نائب رئیس شورای شهر ساری با تاکید بر اینکه اگر سازمان بازرسی اتهامی حقوقی به یک دستگاه، وارد کند لزوما به معنی مرتکب شدن جرم نیست، خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات، این پرونده در مرحله کارشناسی است و اینکه چه میزان زمان برای آگاهی از نتیجه آن نیاز است، مشخص نیست.
زلیکانی در مورد موارد اختلاس، نیز اظهار کرد: این موارد شامل میزان مصرف سیمان، اختلاف حساب برخی مصالح مصرفی و مورد نیاز و واقعی نبودن برخی صورت وضعیت‌ها در سازمان عمران شهرداری ساری از سوی سازمان بازرسی مطرح شده که درستی آن در دست بررسی است.
وی ادامه داد: در ابتدا سازمان بازرسی مبلغ اختلاس احتمالی را ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد اما پس از بررسی های بیشتر این میزان، اکنون به ۱۷۰ میلیارد تومان رسیده است که نشان می دهد این پرونده نیاز به بررسی بیشتری دارد هرچند افراد متهم به اختلاس، بسیاری از موارد اتهامی را قبول ندارند.
زلیکانی در مورد وضعیت برخی از پرسنل سازمان عمران شهرداری ساری که به سایر دستگاه‌های مجموعه شهرداری ارجاع داده شدند، نیز گفت: هیچکدام از کارکنان این سازمان، تاکنون اخراج نشده‌اند.
این افراد از کارمندان شهرداری محسوب می شوند و به همین دلیل در سازمان های تابعه شهرداری ساری مشغول فعالیت هستند و تا حکم دادگاه مشخص نشود هیچگونه انفصال خدمتی صورت نخواهد گرفت.
به گزارش ایسنا، سیدیونس حسینی دادستان مرکز مازندران، در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه با اشاره به اختلاس سه هزار میلیاردی در شهرداری ساری گفته بود که عنوان این تخلف مالی ' اختلاس ' است و افراد زیادی هم بر اساس گزارش های اولیه در این تخلف دخیل هستند.
وی همچنین گفته که جزئیات این تخلف مشخص نیست اما پرونده تخلف مالی این سازمان شکل گرفته است.
انتهای پیام