خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ارسال روزانه 200 میلیون فوت مکعب گاز غنی به پتروشیمی بوشهر

فارس | اقتصادی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:18
مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی گفت: فازهای 6،7 و 8 پارس جنوبی در دو فاز روزانه 200 میلیون فوت مکعب از خوراک مورد نیاز مجتمع پتروشیمی بوشهر در عسلویه را تأمین می کند.
پتروشيمي،بوشهر،مجتمع،پالايشگاه،پارس،جنوبي،مكعب

مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی گفت: فازهای 6،7 و 8 پارس جنوبی در دو فاز روزانه 200 میلیون فوت مکعب از خوراک مورد نیاز مجتمع پتروشیمی بوشهر در عسلویه را تأمین می کند.
بهزاد سالاری مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به راه اندازی پتروشیمی بوشهر گفت: فازهای 6،7 و 8 پارس جنوبی در دو فاز روزانه 200 میلیون فوت مکعب از خوراک مورد نیاز مجتمع پتروشیمی بوشهر در عسلویه را تأمین می کند.
سالاری افزود: در حال حاضر در فاز اول از ماه گذشته روزانه 160 میلیون فوت مکعب گاز غنی از اتان، به مجتمع پتروشیمی بوشهر ارسال می شود.
در فاز بعدی نیز با تکمیل پتروشیمی بوشهر این میزان به روزانه 200 میلیون فوت مکعب در روز خواهد رسید.
به گفته وی، این پتروشیمی برای تولید محصولات الفینی، پلی‌الفینی و دیگر محصولات راه‌اندازی شده است که با تکمیل تمام واحدها محصولات با ارزش افزوده تولید خواهد کرد.
مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی در ادامه به اهمیت راه اندازی مجتمع پتروشیمی بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: در همین راستا برای تسریع در راه اندازی این مجتمع نیروهای پالایشگاه چهارم همکاری مناسبی در راه‌اندازی و اجرای خط لوله و تجهیزات مورد نیاز برای ارسال گاز به پتروشیمی بوشهر داشته اند.
سالاری اضافه کرد: گاز ارسالی از طریق یک خط لوله 24 اینچی به طول حدود یک کیلومتر از پالایشگاه چهارم به سمت پتروشیمی بوشهر ارسال می شود.
وی گفت: مجتمع پتروشیمی بوشهر با تصویب شرکت ملی صنایع پتروشیمی و چشم‌انداز بزرگترین پتروشیمی منطقه برای تولید محصولات الفینی، پلی‌الفینی، متانول، گوگرد، اتیلن گلایکول‌ها و اسید استیک تأسیس شده است.
انتهای پیام/