خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خروج دام زنده از کهگیلویه و بویراحمد قاچاق است

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:12
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حمل هرگونه حمل دام زنده برای خروج از استان قاچاق محسوب و طبق قانون قاچاق کالا با آن برخورد می‌شود.
دام،قاچاق،زنده،استان،خروج،هرگونه،اجرايي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سیدمحمد کاظم نظری در ظهر امروز در نشست اجرایی نمودن تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص خرید و فروش دام زنده، اظهار داشت: هرگونه خروج دام زنده از استان تا اطلاع ثانویه ممنوع شد.
وی با بیان اینکه حمل هرگونه حمل دام زنده برای خروج از استان قاچاق محسوب و طبق قانون قاچاق کالا با آن برخورد می شود، ادامه داد: در این رابطه وظایف دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص خروج هرگونه دام زنده به سایر استان‌ها مشخص شده است.
نظری ابراز کرد: سازمان جهاد کشاورزی نسبت به پلاک کوبی دام‌ها، نیروی انتظامی جلوگیری از خروج دام از استان، املاک تملیکی تحویل دام قاچاق گرفته شده و دامپزشکی کنترل و نظارت بر سلامت دام‌های قاچاق در کشتارگاه را بر عهده دارند.
وی عنوان کرد: اجرای این تصمیم در راستای تعادل بخشی بازار در تامین گوشت قرمز و جلوگیری از قاچاق دام از کشورلازم است و از امروز اقدامات لازم در این خصوص در سطح استان اجرایی می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: ورود هرگونه دام زنده از کشورهای خارجی به داخل با رعایت شرایط بهداشتی و سلامت مانعی ندارد.
انتهای پیام/ن