خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افسردگی ارمغان تلخ بوتاکس/ ضمادی طبیعی برای تسکین درد مفاصل/ میوه‌ای خوشمزه که سرطان را تارومار می‌کند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:02
هل ماده‌ای است که به پایین آوردن ضربان قلب یا کنترل ریتم ضربان کمک می‌کند و فشار خون بالا را کنترل می‌کند.
توت،خواص،فرنگي،چاي،سرطان،بابونه،شلغم،هل،افسردگي،بدن،كمك،آب،كاهش

دانستنی‌های علمی؛
آب توت فرنگی خواص بسیار زیادی دارد که یکی از آنها پیشگیری از بروز سرطاناست؛ مواد مغذی موجود در توت فرنگی با مبارزه با سرطان، سلامت بدن را ارتقا می‌دهند.
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، در این گزارش جدیدترین دانستنی‌های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید،‌ را دنبال می‌کنیم.
خواص آب توت فرنگی
آب توت فرنگی خواص بسیار زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به پیشگیری از سرطان اشاره کرد؛ برخی از مواد مغذی موجود در آب توت فرنگی مانند ویتامین C و فولات با مبارزه با سرطان، سلامت بدن را ارتقا می‌دهند، فولات در سوخت و ساز اسید نوکلئیک نقش دارد و متیل موجود در ژن را تنظیم می‌کند، متیل دار شدن غیرطبیعی ژن در پیشرفت سرطان نقش به سزایی دارد و یک رژیم سرشار از فولات با خطر پایین‌تر برخی از انواع سرطان در ارتباط است.
خواص بی‌شمار هل
هل ماده‌ای است که به کاهش ضربان قلب یا کنترل ریتم ضربان کمک و فشار خون بالا را کنترل می‌کند؛ باورها بر این اساس است که هل دارای ویژگی‌های ضد افسردگی است، روغن عصاره هل یکی از روغن‌های اصلی مورد استفاده در رایحه درمانی است، این ماده نه تنها برای مقابله با افسردگی بلکه برای درمان انواع مختلف بیماری‌ها از اختلالات معده تا بیماری‌های ریوی قابل استفاده است.
کاهش وزن با نوشیدن چای بابونه
چای سبز به دلیل اثرات معجزه آسایی که در بدن و پوست دارد، در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را پیدا کرده است، اما شگفتی‌های چای بابونه هنوز هم برای خیلی‌ها ناشناخته مانده است؛ چای بابونه حاوی مواد شیمیایی گیاهی است که به بهبود خواب کمک می‌کند، همچنین مطالعات نشان داده است که چای بابونه به عنوان یک عامل ضد التهابی در بدن عمل می‌کند و اختلالات گوارشی و ناراحتی معده را کاهش می‌دهد، در ضمن به کاهش موثر وزن کمک می‌کند.
آیا بوتاکس افسردگی می‌آورد؟
پژوهشگران دریافته‌اند تزریق بوتاکس در اطراف چشم لبخند اشخاص را تحت تاثیر قرار می‌دهد و چنین به نظر می‌رسد که گویی این افراد به هیچ‌وجه نمی‌خندند و اگر این را در نظر بگیریم که شادی و خوشحالی از درون ماست و خندیدن جلوه بیرونی می‌تواند در خوب جلوه کردن و شادی‌بخشی ما موثر باشد پس می‌توان گفت انجام بوتاکس به بروز افسردگی کمک می‌کند.
خواص بی‌نظیر شلغم
شلغم قوه بینایى را افزایش می‌دهد، ترشح ادرار را تحریک می‌کند و برای درمان سنگ کلیه و مثانه تجویز می‌شود، در بیمارى نقرس و درد مفاصل یک شلغم را بپزید و آن را ریزریز کنید و به شکل فرنى در آورید و مثل ضماد، روى مفاصلى که درد مى‏‌کند، بگذارید؛ شلغم در درمان نقرس، شقاق و سرمازدگى مفید است، می‌توانید ریشه‏‌هاى باریک آن را بسابید و با عسل میل کنید.
انتهای پیام/