خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشت میزگرد تخصصی ژنتیک و اصلاح نژاد میگو در بوشهر برگزار می‌شود

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:59
رئیس پژوهشکده تحقیقات میگوی کشور با اشاره به برگزاری همایش ملی میگو در بوشهر گفت: در این همایش دو روزه 132 مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد و هشت میزگرد تخصصی ژنتیک و اصلاح نژاد میگو برگزار می‌شود.
همايش،ميگوي،ميگو،مقاله،كارآفريني،رويداد،پرورش،شيلاتي،نسب،پرو ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عقیل دشتیان نسب ظهر امروز در آیین برگزاری همایش ملی میگو در بوشهربا بیان اینکه این همایش با هدف تبادل نظر و تصمیم گیری در زمینه پرورش و تولید میگوی پرورشی برگزار می‌شود اظهار داشت:در این همایش دو روزه ازبین 21 طرح و ایده استارتاپی به ترتیب شش و سه طرح برتر انتخاب و به جشنواره کشوری کارآفرینی معرفی می‌شوند.
وی از ارسال 160 مقاله در 12 محور به دبیرخانه چهارمین همایش ملی میگوی ایران خبر داد و بیان کرد:براساس نظر دبیران تخصصی، داوران و اعضای کمیته علمی 132 مقاله شامل چهار مقاله برای ارائه سخنرانی کلیدی، 23 مقاله برای سخنرانی و 105 مقاله به صورت پوستری ارائه می‌شود.
رئیس پژوهشکده تحقیقات میگوی کشور با بیان اینکه هفت موضوع مهم صنعتی میگو با حضور نمایندگان بخش خصوصی، مراکز علمی پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی در میزگردهای تخصصی مورد بحث قرار می‌گیرد گفت: برپایی جشن شکرگزاری برداشت میگو و تجلیل از فعالان صنعت میگوی پرورشی استان بوشهر از دیگر برنامه‌های این همایش دو روزه است.
دشتیان نسب با اشاره به اینکه در این همایش آخرین دستاوردهای نظری، تجربی، فناوری و روش‌های نوین پرورش میگو ارائه می‌شود خاطر نشان کرد: در این همایش ملی، هشت میزگرد تخصصی ژنتیک و اصلاح نژاد، مدیریت ذخایردریایی، مدیریت تغذیه، بهداشت و بیماری‌های تکثیرو پرورش میگو برگزار می‌شود.
وی بررسی مشکلات محیط زیست، بازاریابی و توسعه صادرات و کارآفرینی را از دیگر برنامه‌های این همایش دانست و تاکید کرد: افزون براین در 2 کارگاه آموزشی با عنوان‌های طراحی و مدیریت استخرهای نرسری متناسب با صنعت پرورشی میگوی ایران و اصول نمونه برداری پارامترهای اکولوژیک و بهداشتی از استخرهای پرورش میگو برپا می‌شود.
رئیس پژوهشکده تحقیقات میگوی کشور اجرایی رویداد کارآفرینی با عنوان ایده‌ها و استارتاپ‌های شیلاتی را از دیگر برنامه دانست و تصریح کرد: این رویداد با هدف شناسایی و ایجاد بانک طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه شیلاتی، تسهیل و توسعه کسب و کار خلاقانه، معرفی طرح‌ها و ایده‌های برتر به سرمایه گذران از آذرماه آغاز شده است.
دشتیان نسب با بیان اینکه این رویداد در 6 محور اصلی برگزار می‌شود افزود: کسب و کار، شیوه‌های تامین مالی، صادرات و بازاریابی دیجیتال، ارزش افزوده، استفاده مجدد از آب از محورهای رویداد کارآفرینی با عنوان ایده‌ها و استارتاپ‌های شیلاتی است.
انتهای پیام/ن