خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۱۲ میلیارد تومان برای زیرساخت های معادن کرمان اختصاص داده شده است

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:57
کرمان - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از اختصاص ۱۲ میلیارد تومان برای زیرساخت های معادن این استان خبر داد.
پروژه،واحد،رونق،حسيني،نژاد،توليدي،واحدهاي

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حسینی نژاد صبح روز چهارشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: یکی از پروژه هایی که در سازمان صنعت، معدن و تجارت به طور ویژه دنبال شد، تولید و رونق و حمایت از کالای ایرانی بود.
وی با اشاره به اینکه ۱۴ پروژه اقتصاد مقاومتی داریم، افزود: در راستای اجرای این پروژه ها ۴۳۰ واحد تولیدی به عنوان هدف قرار گرفتند که ۸۸ واحد محقق شده و تاکنون حدود ۶۰۸ میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در مجموع حدود ۳۷۰ میلیارد تومان پرداخت تسهیلات رونق تولید را داشتیم.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان افزود: در زمینه ارتباط بین واحد صنعتی و معدنی با واحد دانشگاهی ۴۰ پروژه به بهره وری رسیده است.
حسینی نژاد افزود: متاسفانه در بحث رونق تولید به دلیل نرخ بالای تسهیلات و عدم همکاری بانک ها در بعضی جاها نتوانسته ایم به واحدهای تولیدی کمک کنیم.
وی ادامه داد: حدود شش هزار و ۶۰۰ شغل در حوزه صمت در سال جاری ایجاد شده است که از این تعداد ۱۰۰ شغل به فعال کردن واحدهای تولیدی راکد بوده است.
حسینی نژاد با اشاره به ظرفیت های استان کرمان افزود: با استفاده از این ظرفیت ها مشکلات تعدادی از واحدهای نیمه فعال را حل کردیم.
وی افزود: حدود ۱۲ میلیارد تومان برای زیرساخت های معادن اختصاص داده شده است که اعتبار این کار از محل حوزه حقوق دولتی تامین می شود.