خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

متاسفانه در طراحی بسته‌بندی صنایع دستی ضعف داریم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:56
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان از ضعف طراحی بسته‌بندی مجموعه صنایع دستی خبر داد.
زنجان،دستي،صنايع،هزينه،درصد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، یحیی رحمتی ظهر امروز در چهارمین نشست طراحی صنایع دستی اظهار داشت: استان زنجان یکی از شهرهای معروف کشور در زمینه صنایع دستی است.
وی در ادامه با ابراز تاسف از ضعیف بودن طراحی‌ بسته‌بندی صنایع‌دستی گفت: متاسفانه در بیش از 90 درصد بسته‌بندی‌های صنایع‌دستی ضعیف هستیم و باید فکری به این وضعیت‌کنیم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان برگزاری نشست‌های اینچنینی را در ارتقای دانش دانشجویان و اساتید برای طراحی بسته‌بندی‌های صنایع دستی گفت: تصمیم گرفتیم چهارمین نشست را به شکل ملی برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه در صنعت امکان این وجود دارد حدود دو درصد از هزینه تمام شده به بسته‌بندی هزینه شود، گفت: ولی در صنایع دستی امکان این وجود دارد تا 20 درصد از قیمت تمام شده به بسته‌بندی اختصاص داده شود.
رحمتی با بیان اینکه به طور مثال برای ملیله زنجان امکان این وجود دارد هزینه بسته‌بندی 400 هزار تومان تمام شود، گفت: باید بسته‌بندی طوری درست شود که تا سال‌ها از صنایع‌دستی محافظت کند.
وی صنایع‌دستی را یکی از ابزاری برای شناختن هویت تاریخی کشور دانست و افزود: ما هم باید آثاری بر جای بگذاریم تا آیندگان از ما به نیکی یاد کنند.
انتهای پیام/ح