خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بسیاری از عقب ماندگی‌های همدان در حوزه طرح‌های اجرایی برطرف شده‌ است

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:53
سرپرست فرمانداری همدان با اشاره به اینکه شهرستان همدان بسیاری از عقب ماندگی خود را در حوزه طرح های اجرایی برطرف کرده است گفت: طرح های متعددی در شهرستان آماده اجرا هستند.
ايجاد،اشتغال،همدان،شهرستان،شغل،طرح،فرمانداري،اعلام

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حسین افشاری ظهر امروز در کارگروه اشتغال‌ و سرمایه‌گذاری شهرستان همدان با اشاره به اینکه حاکمیت، استانداری و فرمانداری به هیچ دستگاهی الزام نمی‌کنند که چه تعداد اشتغال ایجاد کنند اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال دستگاه‌های اجرایی با توجه به توان و ظرفیتی خود و با به‌کارگیری بخش خصوصی تعهدات ایجاد اشتغال را اعلام می‌کنند.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد اشتغال آنچه در توان دارند را اعلام می‌کنند، افزود: برآورد ما این است که در بخش مسکن شاهد ریزش شغل هستیم.
افشاری با تأکید بر اینکه تعداد ایجاد اشتغال به دستگاه‌ها اجبار نمی‌شود اما اگر دستگاه‌ها تعهدی می‌دهند باید اجرا کنند، گفت: از دستگاه‌هایی که بیش از تعهد داده شده شغل ایجاد کرده‌اند تشکر می‌کنیم.
سرپرست فرمانداری همدان با اشاره به اینکه شهرستان همدان بسیاری از عقب ماندگی خود را در حوزه طرح های اجرایی برطرف کرده است، بیان کرد: طرح های متعددی در شهرستان آماده اجرا هستند.
افشاری با بیان اینکه برخی از استان‌ها 10 برابر تسهیلات اشتغالزایی در نظر گرفته شده طرح به بانک‌ها معرفی کرده‌اند، عنوان کرد: در شهرستان همدان معرفی طرح ها نسبت به سهمیه ابلاغی 2 برابر بوده است.
وی ابراز کرد: با توجه به گزارشات ارائه شده حجم زیادی از طرح های شهرستان در کارگروه فنی تأیید و به بانک‌ها معرفی شده است و این طرح‌ها در کمیته فنی بانک‌های عامل در حال بررسی است که این بررسی‌ها باید تسریع شود.
سرپرست فرمانداری همدان با اشاره به اینکه امسال تعهد شهرستان همدان ایجاد 5 هزار و 586 شغل بوده است، تصریح کرد: با جمع‌آوری پیشنهادات دستگاه‌ها ایجاد 5 هزار و 291 شغل در شهرستان همدان برای سال آینده پیش‌بینی شده است که ادارات حداقل تا یک هفته در صورت پذیرش تعهدات خود باید آمادگی خود را در ایجاد این تعداد شغل اعلام کنند.
افشار با بیان اینکه دستگاه‌ها اگر توانایی ایجاد اشتغال بیش از تعهد دارند به فرمانداری اعلام کنند، بیان کرد: سهم تسهیلات بانکی توزیع شده در شهرستان‌ها نیز بر اساس تعهدات ایجاد اشتغال دستگاه‌ها است.
وی با تأکید بر اینکه عملکرد آموزش و پرورش شهرستان در ایجاد اشتغال صفر است و در سامانه رقمی ثبت نشده است، گفت: در برگزاری کارگروه اشتغال استان اولین دستگاهی که زیرسوال می‌رود آموزش و پرورش است.
انتهای پیام/ح