خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جلسه مجمع عمومی احزاب ۲۳ اسفند برگزار می‌شود

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:51
رئیس کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از برگزاری جلسه مجمع عمومی احزاب در تاریخ ۲۳ اسفندماه خبرداد.
احزاب،انجمن،حزب،كميسيون،ملانوري،ماده،عمومي،سياسي،ملي،زرتشتيان

ملانوری در نشست خبری:
به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حمید ملانوری، رئیس کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه تاریخ قطعی برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب ۲۳ اسفند است، گفت: احزاب و گروه‌های سیاسی که خود را با قانون جدید تطبیق دادند، می‌توانند در انتخالات مجمع عمومی احزاب کاندیدا و صاحب رای شوند و فعالیت حزبی خود را می‌توانند ادامه دهند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزب به ریاست معاون سیاسی وزارت کشور افزود: در این جلسه پروانه جمعیت توسعه و آزادی کرمان و مجامع عمومی جمعیت وفاداران مشارکت‌های عمومی گیلان، صادر شد و حزب وحدت ایران اسلامی تقاصای صدور داشتند که کمیسیون با تغییراتی در نام حزب به عنوان وحدت ایران اسلامی گیلان مورد تصویب قرار گرفت.
رئیس کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه تمدید پروانه‌های پنج انجمن اقلیت دینی در دستور کار بود، گفت: پروانه‌های انجمن نیکوکاری ماوندادی زرتشتیان یزد، انجمن زرتشتیان الله‌آباد زارچ یزد، انجمن عاشوراییان ارومیه و حومه، انجمن کلیمیان تهران، انجمن زرتشتیان کسنویه یزد تمدید شد.
ملانوری ادامه داد: یک مورد ترمیم هیات مدیره شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران در دستور کار بود که مورد تصویب شد.
وی با تاکید بر اینکه طبق ماده احزاب عضویت همزمان در حزب ملی و استانی منع ندارد، گفت:طبق این قانون هیچ شخصی نمی‌تواند همزمان یک عضو ملی و استانی موثر باشد و قرار شد برای این امر تذکراتی داده شود.
ملانوری با اشاره به نشست مشترک معاون سیاسی و رئیس کمیسیون احزاب با شورای مرکزی خانه احزاب گفت: در این جلسه تحزب و فعالیت‌های حزبی مورد تاکید قرار گرفت.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در مورد یارانه‌ها گفت: یارانه سال ۹۶ با برآورد دو میلیارد تومان در حال توزیع است و پیشنهاداتی برای سال ۹۷ انجام شده و در حال تخصیص نهایی است و تا پایان سال قطعی می‌شود.
وی در مورد آخرین وضعیت حزب منشعب شده از اعتماد ملی گفت: در مورد وضعیت حزب منشعب از اعتماد ملی هنوز هیچ چیز به ما ارجاع داده نشده است و ما هم اخبار آن را از رسانه‌ها پیگیری می‌کنیم.
انتهای پیام/