خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آزار و اذیت چندین زن توسط فیلم‌ساز قلابی

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:50
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو متهم خبر داد که در پوشش تست بازیگری اقدام به چندین فقره آدم‌ربایی و آزار و اذیت خانم‌های جوان کرده بودند.
خودرو،206،راننده،شركت،شناسايي،پرونده،شانزدهم،اداره،قرار،اذيت ...

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سیزدهم بهمن 97 پرونده‌ای با موضوع آزار و اذیت خانمی حدوداً 25 ساله از شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن شاکی پرونده مدعی بود توسط دو سرنشین یک خودرو پژو 206 سفید رنگ مورد ضرب و شتم، تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته است.
شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "حدود یک هفته پیش در اینستاگرام با فردی آشنا شدم که از من و تعدادی خانم جوان درخواست تست بازیگری و اجرای شوی لباس کرده بود، حدود یک هفته درباره شرایط و نحوه انجام تست بازیگری با این شخص از طریق فضای مجازی (اینستاگرام) در ارتباط بودم تا اینکه در مورخ 13 بهمن از طریق پیامک به من اطلاع داده شد که ساعت 8 شب راننده شرکت ...
به دنبال من خوهد آمد تا من را برای انجام تست بازیگری به دفتر شرکت ببرد.
وی افزود: به این بهانه، آدرس محل سکونتم را گرفتند، دقیقاً ساعت 8 شب یک خودروی پژو 206 سفیدرنگ با یک راننده جوان به در منزل ما در محدوده بزرگراه اشرفی اصفهانی مراجعه و خودش را راننده شرکت معرفی کرد، همه چیز عادی به نظر می‌رسید، پس از سوار شدن به پژو 206، راننده خودرو متن فیلم نامه‌ای را به من داد و خواست تا زمان رسیدن به شرکت آن را حفظ کنم و مدعی شد که بر اساس آن تست بازیگری گرفته خواهد شد، در محدوده بازار مبل یافت‌آباد راننده با شخصی تماس گرفت و مدعی شد که دفتر شرکت شلوغ است و قرار شده تا تست بازیگری در دفتر شماره دو شرکت انجام شود.
شاکی ادامه داد: در مقابل یکی از مجتمعهای فروش مبلمان در بازار یافت‌آباد توقف کرده بودیم تا اینکه فرد دیگری این بار به عنوان فیلمبردار شرکت سوار خودرو شد و گفت دفتر دوم در شهرری است، این شخص از راننده 206 خواست تا به سمت دفتر شرکت در شهرری برود، هنوز مسافتی زیادی نرفته بودیم که ناگهان راننده به جاده‌ای خاکی رفت، بسیار ترسیده بود، می‌خواستم پیاده شده یا حداقل خود را از خودرو به بیرون پرت کنم اما درهای 206 از داخل باز نمی‌شد، سرنشین پژو 206 که تا آن لحظه خودش را به عنوان فیلمبردار شرکت معرفی بود به سمت من حمله‌ور شد و در ادامه با توقف خودرو، راننده نیز به کمک او آمد و آنها با تهدید و ضرب و شتم مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند، پس از آن نیز من را در همان بیابانهای تاریک از خودرو پیاده کرده و از محل دور شدند.
همزمان با آغاز رسیدگی به شکایت اولیه، پرونده مشابه دیگری به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که دقیقاً به همان شیوه و شگرد، دختری 19 ساله مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، در بررسی اظهارات این دختر خانم نیز مشخص شد که در شب حادثه مادرش او را همراهی می‌کرده که در ادامه سرنشینان 206، در زمان پارک خودرو و پیاده شدن مادر این دخترخانم از فرصت ایجاد شده سوءاستفاده کرده و در واقع به شیوه آدم‌ربایی اقدام به ربایش دختر جوان کرده و پس از مراجعه به جاده‌ای خاکی...
.
با توجه به حساسیت هر دو پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم با اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر به دست آمده از مراکز تجاری منطقه یافت‌آباد موفق به شناسایی خودرو پژو 206 سفید رنگ شدند.
با شناسایی هویت مالک خودرو پژو 206، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی به محل سکونت مالک خودرو در باقرشهر مراجعه کرده و در تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که مالک 206 چند سالی است که فوت کرده و پس از فوت وی، خانواده‌اش محل سکونتشان را تغییر دادند.
در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که در حال حاضر خودرو پژو 206 در اختیار پسر مالک خودرو است، با شناسایی جواد (21 ساله) و در ادامه شناسایی تصویر وی توسط شکات پرونده به عنوان راننده 206، مخفیگاه وی در منطقه باقرشهر شناسایی و سرانجام در بیست و ششم بهمن ماه دستگیر شد.
خودرو 206 سفید رنگ نیز در مقابل محل سکونتش شناسایی ، توقیف و در بازرسی از داخل خودرو یک عابربانک متعلق به یک خانم کشف شد.
جواد پس از بازداشت، چاره‌ای جز اعتراف نداشت و در همان ساعت اولیه دستگیری، صراحتاً به آزار و اذیت دو شاکی پرونده اعتراف و یکی از دوستانش به نام حمید (22 ساله) را به عنوان همدست معرفی کرد.
حمید نیز در همان محدوده زندگی جواد در منطقه باقرشهر دستگیر و هر دو متهم به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
متهم اصلی پرونده (جواد) پس از انتقال به اداره شانزدهم پلیس آگاهی، درباره نحوه شناسایی و انتخاب شکات پرونده به کارآگاهان گفت: با گردش در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام ، داخل صفحات شخصی خانمهای جوان می‌شدم که تصاویر شخصی خود را در آنجا بارگذاری کرده بودند، در ادامه از طریق دایرکت (Direct) برای آنها پیام فرستاده و خودم را مدیر یک شرکت فیلم‌سازی معرفی می‌کردم، پس از گذشت چند روز و به بهانه فرستادن راننده برای آوردن آنها به دفتر فیلم‌سازی، اقدام به گرفتن نشانی محل سکونت آنها کرده و مدعی می‌شدم که راننده شرکت در زمان مشخص به دنبال آنها می‌رود.
وی افزود: با تعیین زمان، تحت پوشش راننده شرکت فیلم‌سازی به محل سکونت این خانمها رفته و آنها را سوار خودرو می‌کردم، برای اعتمادسازی بییشتر متن فیلم نامه‌ای را در اختیارشان می‌گذاشتم تا آنها واقعاً تصور کنند که قرار است تا دقایقی دیگر از آنها تست بازیگری گرفته شود و...
.
سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اعلام این خبر، گفت: با کشف عابر بانک متعلق به یک خانم در خودرو 206 متعلق به متهم اصلی پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی سومین شاکی پرونده در استان البرز شدند که طی دعوت از این خانم جوان برای شناسایی متهمان، سومین شاکی پرونده نیز شناسایی و در بررسی اظهارات وی مشخص شد که این خانم جوان نیز دقیقاً به همین شیوه و شگرد مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر پرونده متهمان ، به اتهام "آزار و اذیت" و "آدم‌ربایی"، با صدور قرار قانونی توسط مقام قضایی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
گودرزی از تمام شکات احتمالی که به این شیوه و شگرد مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، خواست تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
انتهای پیام/