خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

"جشنواره ‌ابوذر" ترویج فرهنگ مطالبه‌گری و ‌گفتمان انقلاب را دنبال می‌کند

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:50
رئیس شورای قشری بسیج رسانه استان اردبیل گفت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر خود به دنبال نهادینه شدن فرهنگ مطالبه‌گری و ترویج گفتمان انقلاب در جامعه است.
بسيج،سياسي،انقلاب،رسانه،استان،اردبيل،جشنواره،اسلامي،قشري،محم ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شهرام محمدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: بسیج مستضعفین به عنوان دستاورد انقلاب اسلامی وظیفه مهم ترویج ارزش‌ها، باورها و فرهنگ مبتنی بر تفکر بسیجی در جامعه، کمک به کارآمدی نظام کشور و پیشرفت برنامه‌های اقتصاد مقاومتی،کمک به توسعه و رشد علمی و فناوری و تعلیم و تربیت عقیدتی سیاسی را براساس قانون، عهده‌دار است.
وی افزود: تاکنون تلاش‌های زیادی شده تا بسیج صرفا یک نیروی نظامی معرفی شود یا به نفع جریانات سیاسی هزینه شود و یا به جامعه چنین القا شود که بسیج در یک جناح خاص سیاسی قرار دارد اما با گذشت زمان و ایستادگی بسیج در عرصه دفاع از آرمان‌های انقلاب، برجستگی این نهاد بیش از پیش جلوه گر شده و مردم با تمام وجود لمس کرده‌اند که وقتی جناح‌ها، جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی توانایی خود را از دست داده و منفعلانه و منفعت طلبانه عمل می‌کنند، این بسیج است که پیگیر مطالبات مردم و آرمان‌های انقلاب اسلامی عمل کرده و از همین رهگذر، بسیج در حال جهانی شدن است.
محمدی بیان کرد: بسیج رسانه که در سال 91 تاسیس شده سازمانی است با ماهیت انقلابی، فرهنگی، مدافع و مروج آرمان‌های امام(ره) و رهبر معظم انقلاب و برای ایجاد انسجام و تقویت هویت جمعی بین اصحاب رسانه در راستای پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی و کمک به تربیت و پرورش کادر تراز انقلاب اسلامی در جامعه رسانه‌ای کشور فعالیت می‌کند و ماموریت پیگیری حفظ و گسترش فرهنگ و تفکر بسیجی، ترویج فضیلت‌های معنوی و اخلاق اسلامی و تعمیق روحیه جهادی و فرهنگ مقاومت را در میان اصحاب رسانه برعهده دارد.
رئیس شورای قشری بسیج رسانه استان اردبیل گفت: برای بسیج رسانه گرایش سیاسی اهمیتی ندارد بلکه آنچه مهم می‌نماید حرکت در مسیر اصول و آرمان‌هایی است که برای آنها آزادمردان بی شماری خون خویش را تقدیم کرده‌اند و اساسا گرایش‌ها و سلایق سیاسی زیرچتر گسترده بسیج، درخشندگی خاصی از خود ندارند.
وی تصریح کرد: نه برای عضویت در بسیج رسانه شرط گرایش سیاسی خاصی لحاظ شده، نه در شورای قشری و اندیشه ورزی این شاخه از بسیج، سلیقه سیاسی سنجه موثری است بلکه تعاطی افکار و هم اندیشی برای دستیابی به اهداف کلان انقلاب موضوع جلسات و هم‌نشینی‌های اعضای آن است که با گرایش‌های سیاسی متفاوت اما همسو با اهداف انقلاب، گرد هم می‌آیند.
محمدی با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر در استان اظهار کرد: جشنواره رسانه ای ابوذر از سال 94 با رویکرود ایجاد بستر رقابت حرفه‌ای برای نهادینه کردن گفتمان انقلاب اسلامی، در راستای شناسایی، معرفی و تجلیل از خبرنگاران و روزنامه نگاران همه ساله در استان برگزار می‌شود.
رئیس شورای قشری بسیج رسانه استان اردبیل افزود: اختتامیه جشنواره به صورت مشارکتی و با حمایت مادی و معنوی نهادها و دستگاه‌های اجرایی و براساس برنامه‌های فرهنگی سپاه حضرت عباس(ع) استان، هر سال با محوریت یک شهید شاخص یا شهدا و رزمندگان مدافع حرم و عموما با حضور و سخنرانی مهمان کشوری برگزار می‌شود و برای مراسم اختتامیه نیز از همه فعالان رسانه‌ای استان و خانواده آنها و نیز مدیران و مسئولان بدون توجه به گرایش‌ها و سلایق سیاسی، دعوت به عمل می‌آید.
وی بیان کرد: در جشنواره چهارم نیز، تجلیل شدگان از گرایش‌ها و رسانه‌های مختلفی بودند که به محورهای اعلامی جشنواره توجه داشتند؛ حضار عموما فعالان رسانه‌ای با گرایشات سیاسی متفاوت و نه حزبی و سیاسی بودند و حداقل پنج نفراز اهداکنندگان جوایز نیز از مدیران همین دولت اصلاح طلب به اصطلاح اعتدالی بودند.
محمدی گفت: این احمقانه است که فردی بخواهد این رویداد مهم رسانه‌ای با محوریت گفتمان انقلاب و امام را با یک شام صرفِ یک جریان خاص سیاسی مقایسه کند و بخواهد بدبینی‌های احتمالی ایجاد شده نسبت به آن را با تعمیم دادن به این رویداد مردمی و رسانه‌ای مستمر، پوشش دهد.
رئیس شورای قشری بسیج رسانه استان اردبیل اظهار کرد: این کج اندیشی روشن است که کسی بخواهد ناجوانمردانه و با نگاه سطحی، یک همایش رسمی و نتیجه یک سال تلاش فعالان رسانه‌ای استان برای تبیین منویات مقام معظم رهبری در حوزه دشمن شناسی و اقتصاد مقاومتی و تجلیل از این تلاش‌های ارزنده را که در همه سال‌های گذشته دقت کامل برای کاهش هزینه‌های آن صورت گرفته و می‌گیرد، با لفظ ریخت و پاش به جامعه معرفی کنند.
وی افزود: بی انصافی است که بخواهیم چنین بی‌خردانه تلاش‌های بسیج را در حوزه‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ای که در واقع کم کاری و غفلت دستگاه‌های فرهنگی را پوشش می‌دهد، با یک فعالیت سیاسی صرف مقایسه کنیم.
محمدی تصریح کرد: مطمئن هستم نویسنده محترم مطلب تحت تاثیر هیجانات مخصوص این روزهای فضای مجازی قرار گرفته است و یا بدون اطلاع از نوع، نحوه و سوابق فعالیت‌های رسمی و غیررسمی قلم فرسایی کرده است و حتما این کج سلیقگی را جبران خواهند کرد.
رئیس شورای قشری بسیج رسانه استان اردبیل گفت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر خود به دنبال نهادینه شدن فرهنگ مطالبه‌گری و ترویج گفتمان انقلاب در جامعه است و طبیعی است هر حرکتی که به درجه تاثیرگذاری و جریان سازی نزدیک‌تر می‌شود مورد هجمه‌های مختلف قرار گیرد.
انتهای پیام/ش