خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نخستین همایش ملی «نماز، هویت و جوانان» در دانشگاه بیرجند برگزار شد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:44
دبیر علمی همایش ملی نماز خراسان جنوبی گفت: نخستین همایش ملی «نماز، هویت و جوانان» با حضور مسئولان و دانشجویان و ارائه 21 مقاله برگزیده در دانشگاه بیرجند برگزار شد.
نماز،همايش،بيرجند،توجه،ملي،21،مقاله،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی صبح امروز در همایش ملی «نماز، هویت و جوانان» در دانشگاه بیرجند اظهار داشت: 157 نفر در این همایش ملی ثبت نام کرده و 109 مقاله به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و 4 سرداور و 21 داور، داوری این مقالات را بر عهده دارند.
دبیر علمی همایش ملی نماز خراسان جنوبی گفت: با نظر داوران 21 مقاله برای سخنرانی و 27 مقاله برای ارائه پوستر انتخاب شده و 21 کتابچه مقالات چاپ خواهد شد.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بیرجند نیز در این همایش بیان کرد: برنامه‌ریزی و برگزاری جلسات مدیران و مسئولین باید به گونه‌ایی باشد که در هنگام نماز جلسه‌ایی نداشته باشیم.
حجت‌الاسلام محمدعلی جعفری گفت: امروز در فضای نظام اسلامی تنفس می‌کنیم و باید در همه امور زندگی عطر نماز بپیچد.
وی با تأکید بر ایجاد دغدغه بیشتر به نماز توسط جوانان گفت: مدیران و متولیان به امر نماز باید به موضوع نماز اول وقت توجه کنند اما گاهی توجه به این فریضه در درجه آخر است.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه در نظرسنجی که صورت گرفت 80 درصد از دانشجویان توجه به امر نماز را دارند افزود: شناسایی موانع در جامعه هدف از اهداف همایش ملی نماز است.
جعفری با بیان اینکه افزایش عیار معنویت در فضای علمی باید مورد توجه همه اقشار به خصوص سازمان‌ها باشد گفت: باید دغدغه خاص و ویژه به امر نماز توسط همگان صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه سمت و سوی همگان در هنگام اذان باید به امر نماز باشد تاکید کرد: نماز مظهر عبودیت و بندگی است و باید بر همین اساس همه برنامه‌های بر اساس آن پایه‌ریزی شود.
انتهای پیام/ش