خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از فرهنگ عاشورایی دشمنان را زمین‌گیر کرد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:44
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: انقلاب اسلامی امروز دشمنان اسلام را زمین‌گیر کرده است زیرا این انقلاب از فرهنگ عاشورایی برخوردار بوده و دشمن نیز قدرت مقابله با ما را ندارد.
دشمن،دشمنان،انقلاب،تسخيري،الهي،جامعه،قدس،گيلان،سپاه،نمايندگي ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام غلامحسن تسخیری صبح امروز در مراسم شهدای حمله تروریستی زاهدان اظهار داشت: شهادت شهدای پاسدار حادثه تروریستی زاهدان را به محضر حضرت ولی‌‌عصر(عج)، خانواده‌های معزز شهدا و ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه خداوند متعال در آیه 73 سوره حج، دشمنان دین را ضعیف می‌شمارد افزود: خداوند متعال در قرآن کریم اشاره کرده که دشمنان دین حتی قادر به آفریدن مگسی نبوده و آنان در حقیقت بسیار ناتوان و ضعیف هستند.
تسخیری اظهار داشت: با توجه به آیه 73 سوره حج، نتیجه می‌گیریم، کسانی که از توحید و یاد خدا گریزان هستند و با هر ترفند و نیرنگی سعی می‌کنند که به دین اسلام ضربه وارد کنند و مردم را از یاد خدا و دین دور کنند در حقیقت بسیار ضعیف و ناتوان هستند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دشمن قدرت رو در رو شدن با ما را ندارد اعلام کرد: دشمن در طول فتنه‌های بزرگی که در طی این سال‌ها برای نظام اسلامی برنامه‌ریزی کرد همیشه با سرشکستگی روبه‌رو شد و به موفقیت غلبه بر ما نرسید و نمی‌رسد.
تسخیری خاطرنشان کرد: دشمنان بعد از فتنه‌های بسیار به این نتیجه رسیده‌اند که از گزینه‌های تهدید نظامی استفاده کنند و بارها ما را تهدید کردند اما هرگز جرأت حمله نظامی مستقیم به جمهوری اسلامی ایران را نداشتند و این اسلام ناب محمدی‌ست که همیشه پیروز است.
وی با بیان اینکه طبق وعده الهی، دشمن دستان تسلیم خود را برای ما بالا برده است افزود: خداوند در آیه 14 سوره حشر اشاره کرده است که دشمنان ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺘﺤﺪ ﻭ یکپارچه ﺑﺎ مسلمانان نمی‌جنگند و ﺍﺯ ﺭﻭﻳﺎﺭﻭیی میﺗﺮﺳﻨﺪ ﺯﻳﺮﺍ ﺁﻧﺎﻥ ﮔﺮﻭهی ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺗﻌﻘّﻞ ﻧﻤﻰﻛﻨﻨﺪ.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره اینکه انقلاب اسلامی ما امروز در مقابل سرسخت‌ترین دشمنان عالم ایستاده است گفت: انقلاب اسلامی امروز دشمنان اسلام را زمین‌گیر کرده است زیرا این انقلاب از فرهنگ عاشورایی برخوردار بوده و بهره می‌برد.
تسخیری با بیان اینکه دشمن برای مقابله با اسلام و انقلاب، برنامه‌ریزی کرده است ابراز داشت: نخستین طرح دشمن، ایجاد یک جریان براندازی در داخل نظام بوده که تلاش می‌کند حکومت الهی را با استفاده از ابزار‌ها و جریان‌های مختلف از بین ببرد و مردم را به انحراف بکشاند.
وی خاطرنشان کرد: زمانی که پیامبر اکرم(ص) از دنیا رفتند، دشمنان اسلام جریان براندازی نظام را راه انداخته و در آن راستا حرکت کردند تا جایی که 50 سال بعد از رحلت پیامبر(ص)، عده‌ای که خود را از یاران پیامبر(ص) می‌دانستند، جلوی ابا‌عبدالله‌الحسین‌(ع) ایستادند و امام خود را به قتل رساندند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان اظهار داشت: فرهنگ زیارت عاشورا امروز به ما هشدار می‌دهد که دشمن همیشه در مقابل انقلاب، فرهنگ حسینی و علوی می‌ایستد و از هیچ اقدامی در راستای به انحراف کشیدن مردم و انقلاب دریغ نمی‌کند.
تسخیری با اشاره به بیانات امام باقر(ع) افزود: دشمن همچنان در حال زمینه‌سازی است تا میان امام یا رهبر دینی جامعه اسلامی و مردم فاصله انداخته و طوری برنامه‌ریزی می‌کند تا به مردم بفهماند که رهبر دینی جامعه یا حاکمیت الهی قدرت اداره جامعه را ندارد.
وی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال تضعیف حاکمیت الهی یا رهبر معظم انقلاب است ابراز داشت: این مساله یک نقشه طراحی‌شده توسط دشمن است که با تمام تلاش خود سعی می‌کند تا مردم مطیع رهبر دینی جامعه نباشند و جامعه به سمت فرهنگ غربی و سلطه‌پذیری پیش برود.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: هر زمان که جامعه از ارزش‌های الهی فاصله بگیرد و ظلم‌پذیر و سلطه‌پذیر شود و در راستای هدف دشمن حرکت کرده و امام خود را نشناخته و او را رها سازد، طبق آیات قرآن، در این صورت خونریزی و فتنه‌های بسیار رخ می‌دهد.
تسخیری با بیان اینکه تبری از دشمن واجب است و باید دشمن را دشمن دانست ابراز داشت: ملت باید در مقابل دشمنان ثابت‌قدم باشند و به توحید و ولایت الهی دل سپرده و باید منتقم خون شهدایمان باشیم.
انتهای پیام/ش