خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شیراز میزبان دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران است

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:41
شیراز- مدیر کل میراث فرهنگی فارس از برگزاری دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران، طی مدت ۴ روز در شیراز خبر داد.
گردشگري،گردهمايي،فارس،راهنمايان،ميراث،استان،برنامه،ايران،سبوكي

به گزارش خبرگزاری مهر، مصیب امیری با بیان خبر فوق اظهار داشت: در توسعه و رونق گردشگری یک منطقه، علاوه بر ایجاد زیرساختهای استاندارد و انجام امور زیربنایی، نقش راهنمایان گردشگری به عنوان سفیران فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به ظرفیت های عظیم استان فارس و تاثیر گردشگری بر کارآفرینی و رونق اقتصادی ابزار امیدواری کرد: این گردهمایی بتواند در معرفی هرچه بهتر استان موثر باشد.
در ادامه رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس اضافه کرد: گردهمایی بزرگ راهنمایان گردشگری ایران از ۳۰ بهمن لغایت ۳ اسفندماه، با شعار میراث جهانی، راهنمای ایرانی در استان برگزار می‌شود.
‌امیر سبوکی افزود: حدود هزار راهنمای گردشگری از سراسر ایران در این گردهمایی حضور خواهند داشت.
وی در خصوص برنامه های شاخص این گرهمایی ۴ روزه نیز گفت: اجرای ۶ سمینار تخصصی و برگزاری تور آشناسازی با تاکید بر معرفی میراث جهانی فارس، محور زندیه و جاذبه های تایخی-مذهبی به ویژه در بافت تاریخی شیراز از برنامه تدوین شده این گردهمایی می باشد.
سبوکی ضمن اعلام اجرای یک رویداد ویژه در بعد از ظهر یکم اسفندماه، تصریح کرد: برنامه اصلی این گردهمایی، روز پنج شنبه ۲ اسفند ماه در تالار حافظ با حضور مسئولین استانی و محلی و رونمایی از سامانه پاسخگوی گردشگری ایران و تمبر یادمان برگزار خواهد شد.