خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آزار و اذیت جنسی زنان با بهانه تست بازیگری

ایسنا | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:37
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو متهم که در پوشش تست بازیگری برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی اقدام به چندین فقره آدم ربایی و آزار و اذیت جنسی زنان جوان کرده بودند، خبر داد.
خودرو،آگاهي،پليس،پرونده،شناسايي،شركت،شانزدهم،راننده،اداره،اذ ...

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو متهم که در پوشش تست بازیگری برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی اقدام به چندین فقره آدم ربایی و آزار و اذیت جنسی زنان جوان کرده بودند، خبر داد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی گفت: در ۱۳ بهمن ماه سال جاری پروندهای با موضوع آزار و اذیت جنسیِ خانم جوانی حدودا ۲۵ ساله از شعبه دهم دادگاه کیفری یک تهران به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن شاکی پرونده مدعی بود توسط دو سرنشین یک خودرو ۲۰۶ سفید رنگ مورد ضرب و شتم، تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته است.
وی توضیح داد: شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «حدود یک هفته پیش در اینستاگرام با فردی آشنا شدم که از من و تعدادی دیگر از خانم‌های جوان درخواست تست بازیگری و اجرای شوی لباس کرده بود.
حدود یک هفته در خصوص شرایط و نحوه انجام تست بازیگری با این فرد از طریق فضای اینستاگرام در ارتباط بودم تا اینکه در مورخه 13 بهمن ماه سال جاری از طریق پیامک به من اطلاع داده شد که ساعت ۸ شب راننده‌ای به دنبال من خواهد آمد تا مرا برای انجام تست بازیگری به دفتر شرکت ببرد.
به این بهانه و ترفند بود که آدرس محل سکونتم را گرفتند.
دقیقا ساعت ۸ شب بود که یک خودروی ۲۰۶ سفید با یک راننده جوان به در منزل ما در محدوده بزرگراه اشرفی اصفهانی مراجعه کرد و خودش را راننده شرکت معرفی کرد.
همه چیز عادی به نظر می‌رسید.
زمانی که سوار خودرو ۲۰۶ شدم.
راننده خودرو متن فیلم‌نامه ای را به من داد و درخواست کرد تا زمان رسیدن به شرکت آن را حفظ کنم و مدعی شد که بر اساس آن تست بازیگری گرفته خواهد شد.
گودرزی ادامه داد: در محدوده بازار مبل یافت آباد بود که راننده خودرو به‌صورت تلفنی با شخصی تماس گرفت و مدعی شد که دفتر شرکت شلوغ است و قرار شده تا تست بازیگری در دفتر شماره ۲ شرکت انجام شود.
در مقابل یکی از مجتمع‌های فروش مبلمان در بازار یافت آباد توقف کرده بودیم تا اینکه فرد دیگری این بار به عنوان فیلمبردار شرکت سوار ماشین شد و عنوان کرد دفتر دوم در شهرری است.
این شخص از راننده ۲۰۶ خواست تا به سمت دفتر شرکت در شهرری برود.
هنوز مسافتی زیادی نرفته بودیم که ناگهان خودرو ۲۰۶ به داخل جاده‌ای خاکی رفت.
بسیار ترسیده بودم.
می خواستم از ماشین پیاده شده و یا حداقل خودم را از ماشین به بیرون بیندازم اما درهای ۲۰۶ از داخل باز نمی‌شد.
سرنشین ۲۰۶ که تا آن لحظه خودش را به عنوان فیلمبردار شرکت معرفی بود به سمت من حمله‌ور شد و در ادامه با توقف ماشین، راننده ۲۰۶ نیز به کمک او آمد و آنان با تهدید و ضرب و شتم مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند.
پس از آن مرا در همان بیابان‌های تاریک از ماشین پیاده کرده و از محل دور شدند.»
وی افزود: همزمان با آغاز رسیدگی به شکایت اولیه، پرونده مشابه دیگری به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که دقیقا به همان شیوه و شگرد، دختری ۱۹ ساله مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود.
در بررسی اظهارات این دختر مشخص شد که در شب حادثه مادرش او را همراهی می کرده که در ادامه سرنشینان ۲۰۶ در زمان پارک خودرو و پیاده شدن مادر این دختر از فرصت ایجاد شده استفاده و در واقع به شیوه آدم ربایی اقدام به ربایش دختر وی کرده بودند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اظهار کرد: با توجه به حساسیت هر دو پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم با اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر به دست آمده از مراکز تجاری منطقه یافت آباد موفق به شناسایی خودرو ۲۰۶ سفید رنگ شدند.
با شناسایی هویت مالک خودرو ۲۰۶ کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی به محل سکونت مالک خودرو در باقرشهر مراجعه و در تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که مالک ۲۰۶ چند سالی است که فوت کرده و پس از فوت وی، خانواده‌اش محل سکونتشان را تغییر دادند.
وی افزود: در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که در حال حاضر خودرو ۲۰۶ در اختیار پسر مالک خودرو است.
با شناسایی جواد ( ۲۱ ساله ) و در ادامه شناسایی تصویر وی از سوی شاکیان پرونده به عنوان راننده ۲۰۶ ، مخفیگاه وی در منطقه باقرشهر شناسایی و سرانجام در 26 بهمن ماه دستگیر شد.
خودرو ۲۰۶ سفید رنگ نیز در مقابل محل سکونتش شناسایی ، توقیف شد و در بازرسی از داخل خودرو یک عابربانک متعلق به یک خانم کشف شد.
گودرزی تصریح کرد: با دستگیری جواد وی چاره‌ای جز اعتراف نداشت و در همان ساعت اولیه دستگیری صراحتا به آزار و اذیت دو شاکی پرونده اعتراف و یکی از دوستانش به نام حمید ( ۲۲ ساله ) را معرفی کرد.
حمید نیز در همان محدوده زندگی جواد در منطقه باقرشهر دستگیر شد و هر دو متهم به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
وی در ادامه اظهار کرد: متهم اصلی پرونده (جواد) پس از انتقال به اداره شانزدهم پلیس آگاهی در خصوص نحوه شناسایی و انتخاب شکات پرونده به کارآگاهان گفت که « با گردش در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام، داخل صفحات شخصی خانم‌های جوانی می‌شدم که تصاویر شخصی خودشان را در آنجا بارگذاری کرده بودند.
در ادامه از طریق دایرکت ( Direct ) برای آنها پیام می‌فرستادم و خودم را مدیر یک شرکت فیلم‌سازی معرفی می‌کردم.
پس از گذشت چند روز و به بهانه فرستادن راننده برای آوردن آنان به دفتر فیلم‌سازی، اقدام به گرفتن نشانی محل سکونت آنها می‌کردم و مدعی می‌شدم که راننده شرکت در زمان مشخص به دنبال آنها می رود.
با تعیین زمان ، تحت پوشش راننده شرکت فیلم‌سازی به محل سکونت این خانم‌ها می‌رفتم و آنان را سوار ماشین می‌کردم.
برای اعتمادسازی بییشتر متن فیلم‌نامه‌ای را در اختیارشان می‌گذاشتم تا آنان واقعا تصور کنند که قرار است تا دقایقی دیگر از آنها تست بازیگری گرفته شود و ....

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، گودرزی افزود: با کشف کارت عابر بانک متعلق به یک خانم در خودرو ۲۰۶ متعلق به متهم اصلی پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی سومین شاکی پرونده در استان البرز شدند که طی دعوت از این خانم جوان برای شناسایی متهمان ، سومین شاکی پرونده نیز شناسایی و در بررسی اظهارات وی مشخص شد که این خانم جوان نیز دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد آزار و اذیت قرار گرفته است .
وی در پایان گفت: در حال حاضر پرونده متهمان ، به اتهام «آزار و اذیت» و «آدم ربایی» با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
از کلیه شکات احتمالی که بدین شیوه و شگرد مورد آزار و اذیت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
انتهای پیام