خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تقدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از بانک قرض‌الحسنه مهرایران

ایسنا | بازار | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:37
ستاد اجرایی فرمان امام‌خمینی (ره) با حضور حجه‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در «آئین شکرگزاری بهره‌برداری از ۴۱ هزار اشتغال مستقیم» از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به پاسداشت حمایت از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی و ایجاد اشتغال پایدار تقدیر کرد.
بانك،مهر،ايران،حمايت،اشتغال،مديرعامل،تسهيلات،ستاد،اجرايي،حوز ...

ستاد اجرایی فرمان امام‌خمینی (ره) با حضور حجه‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در «آئین شکرگزاری بهره‌برداری از ۴۱ هزار اشتغال مستقیم» از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به پاسداشت حمایت از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی و ایجاد اشتغال پایدار تقدیر کرد.
به گزارش ایسنا، بنابر اعلام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در «آئین شکرانه بهره‌برداری از ۴۱ هزار اشتغال مستقیم» در محل نمایشگاه دستاوردهای ستاد اجرایی برگزار شد، از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان «پشتیبان مالی برتر در طرح‌های اشتغال‌زایی برکت» تقدیر کرد.
مخبر در این نشست با اعلام اینکه در سال ۱۳۹۷، با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی ۷ ماه بیش از ۴۱ هزار فرصت شغلی ایجاد شده، گفت: خوشبختانه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بانک پارسیان، بانک‌های حامی حرکت بنیاد برکت هستند و امیدوارم که این دو بانک، الگویی برای ورود سایر بانک‌ها به این حوزه باشند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ادامه داد: همچنین لازم می‌دانم که از مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به منظور حمایت مالی که منجر به ایجاد قریب به ۱۰ هزار شغل در مناطق محروم در سال ۱۳۹۷ شد، تقدیر و تشکر کنم.
در ادامه مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز با اعلام اینکه طی ۱۱ سال فعالیت، تاکنون بانک از مسیر تخصصی قرض‌الحسنه خود منحرف نشده است، افزود: همواره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در زمینه‌های ازدواج، معیشت، درمان و مواردی از این دست به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۲۰ میلیون تومان و با کارمزد ۰ تا ۴ درصد اقدام کرده است؛ همچنین طی دو سال گذشته تلاش کردیم در حوزه حمایت از کالای ایرانی و اشتغال بیش از پیش ایفای نقش کرده و خوشبختانه در هر دو حوزه بسیار موفق عمل کردیم.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اعلام اینکه معوقات این بانک ۱ درصد است، افزود: این مهم یک افتخار برای نظام بانکی در سطح داخلی و بین‌الملل است و همین می‌تواند نقطه قوتی باشد برای حمایت هر چه بیشتر دولت، خیران و مردم.
اکبری افزود: جذب منابع با پرداخت سود صفر درصد مشکل است و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با حمایت‌های مادی و معنوی دولت و نهادهای تأثیرگذار و خیران می‌تواند گام‌های بیشتری در خصوص توسعه اشتغال‌های خُرد بردارد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: تأمین مالی طرح‌های دانش‌بنیان باید بر اساس منابع قرض‌الحسنه با کارمزد حداکثر ۴ درصد صورت گیرد؛ چرا که طرح‌های دانش بنیان نمی‌تواند با وام‌های با سود ۱۸ درصد به نتیجه برسد.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران همچنین ضمن اشاره به جذب ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی منابع قرض‌الحسنه از ابتدای تأسیس بانک تاکنون، به میزان تسهیلات اعطایی توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی ۱۱ ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: این بانک در یازده ماه سال جاری، بیش از ۱ میلیون و ۵۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف آموزشی، درمانی، حمایت از زنان سرپرست خانوار، حمایت از اشتغال پایدار و … پرداخت کرده است.
اکبری در ادامه ضمن تشکر از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد برکت افزود: با قبول این همراهی توسط نهادهای مذکور، موفق شدیم تا طی ۶ ماه گذشته، ۷ هزار شغل در مناطق محروم ایجاد کند که تا پایان سال با اعتباری به میزان ۱۵۰۰ میلیارد ریال، به ۱۰ هزار شغل می‌رسد و این مبلغ طی سال‌های آینده نیز تکرار خواهد شد.
وی در ادامه گفت: همچنین طی سه ماه گذشته بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با همکاری کمیته امداد با اعتبار ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به بیش از ۷۰ هزار نفر تسهیلات قرض‌الحسنه در حوزه‌های معیشتی و اشتغال اعطا کرده که این از دیگر دستاوردهای ارزشمند این بانک در حوزه حمایت از تولیدکنندگان داخلی محسوب می‌شود.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اضافه کرد: همچنین طی تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای مقاوم‌سازی ۱۲ هزار مسکن روستایی، مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که این مهم در حال اجرا است.
اکبری به نقش مؤثر تمام کارکنان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در موفقیت روزافزون آن اشاره کرد و گفت: همکاران در تمامی استان‌های کشور به خصوص استان‌های محروم، جوان و پرانرژی هستند و با این ویژگی توانستند فعالیت حوزه قرض‌الحسنه کشور را بسط و گسترش بدهند.
انتهای رپرتاژ خبری