خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پایان مشاجره لفظی دو نماینده بر سر تقدیر از دولت با پا درمیانی مطهری/ مرغ دولت در پارلمان تخم دو زرده کرد!

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:30
نماینده مردم قم و اردکان بر سر تقدیر از دولت در جلسه علنی مساجره کردند که با پادرمیانی نایب رئیس مجلس خاتمه یافت.
نامه،قرائت،مجلس،رئيسه،هيأت،تابش،تضميني،گندم،خريد،تشكر،عضو

حاشیه‌های صحن علنی مجلس؛
به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، صحن علنی (چهارشنبه اول اسفند ماه) نوبت صبح امروز و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی بودجه سال ۹۸ در دقایق پایانی این جلسه حاشیه‌ای بین هیأت رئیسه و یکی از نمایندگان به وجود آمد.
امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس مشغول قرائت بخش‌هایی از نامه‌ای درباره خرید تضمینی گندم بود، این نامه با امضای ۲۲۷ نفر از نمایندگان خطاب به رئیس جمهور در بازه خرید تضمینی گندم نوشته شده بود که در جریان قرائت این نامه تابش نماینده مردم اردکان و عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید به وی نزدیک شد و مابین آن‌ها مشاجره لفظی به وجود آمد.
تابش اعلام می‌کرد که چرا هیأت رئیسه تنها بخش‌هایی از این نامه را قرائت می‌کند در صورتی که باید این نامه را که ابتدای آن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور هم ذکر شده باید قرائت شود.
مطهری نائب رئیس جلسه که اداره این جلسه را بر عهده داشت و در مشاهده اعتراضات تابش گفت: در ابتدای نامه تقدیر و تشکری از طرف نمایندگان از دولت وجود داشت که قرائت نشد، البته ما معمولا همه نامه را نمی‌خوانیم، اما این سخنان تابش را آرام نکرد تا جایی که وی در مقابل جایگاه هیأت رئیسه حاضر شد و خطاب به امیرآبادی شروع به فریاد زدن کرد که این عضو هیأت رئیسه مجلس هم خطاب به وی گفت که «تو وکیل‌الدوله هستی، مگر دولت تخم دو زرده کرده است که شما به دنبال تشکر از وی هستید».
امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در توضیح این مشاجره گفت: «پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلاک امروز نامه‌ای را درباره خرید تضمینی گندم خطاب به رئیس جمهور با امضای ۲۲۷ نفر نزد بنده آورد، زیرا مطابق آیین نامه داخلی من مشغول قرائت بیانیه در مجلس هستم که متن کامل بیانیه هم قرائت می‌شود، اما درباره نامه‌ها اینگونه برخورد نمی‌شود و تنها بخش‌های مهمی از نامه در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود».
عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: «بر این اساس من به پژمان فر گفتم تا نکات اصلی و کلیدی نامه را مشخص کند تا من در مجلس قرائت کنم که وی از من خواست تا به انتخاب خودم این نامه را در جلسه قرائت کنم ، من هم با توجه به اینکه نامه درباره خرید تضمینی گندم بود همین قسمت را شروع به خواندن کردم».
نماینده مردم قم اظهار کرد: در این میان تابش به من نزدیک شد و گفت که چرا تمام نامه را نمی‌خوانی، من گفتم تنها موضوع نامه قرائت می‌شود، اما تابش اعلام کرد در ابتدای نامه از عملکرد دولت تشکر و قدردانی شده و تو بی‌خود کرده‌ای که بنده هم گفتم این نامه انفرادی شما نیست و مربوط به برای ۲۲۷ نفر از نمایندگان درباره خرید تضمینی گندم است.
وی تأکید کرد: مصوبه هیأت رئیسه مجلس هم تأکید کرده که تنها بخش‌هایی از نامه باید قرائت شود که این صحبت را مطهری نایب رئیس مجلس هم تأیید کرد.
امیر آبادی فراهانی بیان کرد: تابش به دنبال این بود تا نامه ۲۲۷ نفر از نمایندگان درباره خرید تضمینی گندم را به نامه تشکر و قدردانی از دولت تبدیل کند که بنده هم به تابش گفتم مگر شما آقای وکیل‌الدوله هستید و مگر دولت تخم دو زرده که به دنبال تشکر از آن هستید.
انتهای پیام /