خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مردان نسبت به زنان به زندگی امیدوارتر هستند

فارس | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 12:28
دبیر علمی سومین کنگره سلامت مردان گفت: تحقیقات نشان می‌دهد امید به زندگی در مردان بیشتر از زنان است.
مردان،سلامت،زنان،برنامه،حسيني،پزشك،كنگره،بيماري،آقايان،سومين ...

مردان نسبت به زنان به زندگی امیدوارتر هستند
به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، سید جلیل حسینی در سومین کنگره سلامت مردان که در دانشگاه علوم پزشکی شهید ‏بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: بیشترین علت مرگ در مردان سرطان‌ها، تصادف‌ها، خودکشی و روش‌های خطرناک‌تری مثل بیماری‌های ‏مقاربتی است، بیماری‌های مزمن مثل بیماری‌های کبدی و اوردوز دارویی نیز در مردان بیشتر از زنان است.
وی با اشاره به شغل‌های سخت آقایان گفت: عوارض و بیماری‌ها در مردان بیشتر از زنان است.
حوادث ترافیکی و عدم رعایت ‏قوانین ایمنی نیز از جمله مواردی است که باعث بیشتر شدن حوادث در آقایان می‌شود.‏
حسینی گفت: مردان نسبت به زنان در برابر آسیب‌های اجتماعی و روانی و بیماری‌ها آسیب پذیری بیشتری دارند.‏
دبیر علمی سومین کنگره سلامت مردان با بیان اینکه اصلی‌ترین عاملی که باعث می‌شود مردان به سلامت خود اهمیت ندهند گفت: وحشت از ‏رفتن نزد پزشک و احساس رویین تنی است، گاهی مردان دلیل می‌آورند که در وقت اداری هستند و حتی وقتی می‌گویند می‌توانند ‏مردان بعدازظهر به پزشک مراجعه کنند، باز هم این کار را انجام نمی‌دهند و درمان را هزینه می‌دانند.
همچنین از خبر ابتلا به بیماری ‏هراس بیشتری دارند و بیشتر از زنان نسبت به خبر بیماری نگران می‌شوند.‏
وی عنوان کرد: فعالیت‌هایی در سطح وزارت بهداشت برای سلامت مردان آغاز شده و اولین قدم برای این کار اختصاص ‏برنامه‌هایی صرفا برای سلامت مردان است.‏
حسینی گفت: برنامه‌هایی که برای کودکان و مادران در کشور اجرایی شده خیلی خوب بوده، اما در حال حاضر نیازمند برنامه‌هایی ‏برای سلامت مردان هستیم.
وقتی در سال ۸۳ برنامه سلامت مردان را آغاز کردیم، فقط ۵ کشور در دنیا این برنامه را در دستور کار ‏داشتند و امروزه همه کشورها برنامه سلامت مردان را در دستور کار دارند.
به طور مثال استرالیا دپارتمانی را برای این موضوع ‏دارد و برنامه‌های بلند مدتی را در سطح جامعه و دولت دنبال می‌کند.
همچنین سفیران سلامت مردان برای شکل گیری تفکر دولت و ‏افکار عمومی دارند و سیاست ملی گسترده‌ای برای سلامت مردان طراحی شده است.
در نیوزلند کمیته‌ای در مجلس برای سلامت ‏مردان تدوین شده است.‏
رئیس انجمن اورولوژی بیان کرد: از سال ۸۴ این برنامه شروع شد که اهداف اولیه حساس سازی درباره بیماری‌های پرخطر و بدون علامت بود.
زیرا ‏مردان اغلب به دلیل عدم آگاهی از عوارض در مراحل حاد و پیشرفته بیماری به پزشک مراجعه می‌کنند.‏
دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گفت: بعد از یک دهه اطلاع رسانی در زمینه سلامت مردان باید وارد مرحله دیگری شویم و در ‏حال حاضر باید رویکردهای کاربردی و جامع سیاست گذاران سلامت را داشته باشیم که به همین علت کنگره سلامت مردان از سه ‏سال قبل تعریف و اجرایی شد.‏
انتهای پیام/