خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جنگ تجاری چین و آمریکا کودکان آمریکایی را بدون اسباب بازی می‌گذارد

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 12:15
تولیدکنندگان چینی تقریباً 85 درصد بازی ها و اسباب بازی های فروخته شده در آمریکا را می سازند و بی‌ثباتی فزاینده در تجارت بین چین و واشنگتن می تواند قیمت اسباب بازی را برای مشتریان آمریکایی بالا ببرد.
عوارض،بازي،اسباب،چين،تجارت،درصد،آمريكا،مشتريان،چيني،ضربه،سود

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بی‌ثباتی فزاینده در تجارت بین چین و واشنگتن می تواند بر کل قیمت اسباب بازی تأثیر بگذارد، قیمت را برای مشتریان آمریکایی بالا ببرد و تولیدکنندگان چینی را از بازار بیرون کند .
تولیدکنندگان چینی تقریباً 85 درصد بازی ها و اسباب بازی های فروخته شده در آمریکا را می سازند، در حالی که چین یک بازار رو به رشد مصرفی دارد که تا 2022 آمریکا را پشت سر می گذارد .
طبق گفته آرون مودریک، موسس شرکت پنسیلوانیا :« سود کالاهایی که برچسب ساخت آمریکا دارند، به خاطر عوارض آمریکا و مواد اولیه وارداتی از چین ضربه خورده است».
در همین زمان این اسباب بازی ساز ابراز نگرانی کرد که شتاب کار را در بازار رو به رشد چین از دست بدهد .
او گفت:« زمان و دلارهای زیادی سرمایه‌گذاری کرده ایم.
اگر بازاری ایجاد شود که محصولات مورد استقبال قرار نگیرند و عوارض تلافی جویانه اجازه رسیدن ما را به مصرف‌کننده ندهد، شکست خواهیم خورد ».
طبق گفته مودریک، سود 2018 به خاطر عوارض بر فولاد ضربه خورد ولی او با خرید مواد اولیه قبل از وضع عوارض جلوی ضرر های بزرگ ناشی از عوارض بر سیلیکن را گرفت.
این تولیدکننده بارها گفته که اگر واشنگتن عوارض بر 200 میلیارد دلار واردات چین را از ض10 درصد به 25 درصد افزایش دهد، سود کمتری خواهد داشت و آسیب بیشتری خواهد دید .
فیل هلفند، یک وکیل متخصص در تجارت گفت:« اگر عوارض به 25 درصد برسد، شرکت‌ها تجارت را متوقف می کنند یا شغل ها را کاهش میدهند».
طبق گفته می لیانگ، رئیس انجمن تولید اسباب بازی در چین، تولید کنندگان چینی هیچ کاهش سودی را تا حالا بین خریداران آمریکایی نشان نداده‌اند .
وی گفت:« بعضی از اعضا اطمینان ندارند ولی تجارت تا حالا خوب بوده است.
به نظر ما اسباب بازی مخصوصاً در فصل تعطیلات مشتریان زیادی دارد بنابراین نباید آن را در لیست عوارض قرارداد چون به مشتریان ضربه می زند» .
طبق نظر استیو پسیرب، مدیرعامل یک انجمن اسباب بازی در نیویورک، آخرین خوش‌بینی دونالد ترامپ در مورد قرارداد تجاری با چین نشان می دهد که به احتمال زیاد عوارضی بر اسباب بازی وضع نمیشود» .
انتهای پیام/101