خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

113 هزار فرصت شغلی جدید در خراسان رضوی ایجاد شد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 12:12
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: امسال باید 110 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شد اما تعداد اشتغالزایی‌های ایجاد شده در امسال 113 هزار فرصت شغلی بود.
فعاليت،درصد،كارآفريني،رضوي،خراسان،مجوز،اشاره

محمدامین بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، اظهار داشت: در حال حاضر شاهد فعالیت بیش از 39 درصدی در بخش صنعت خراسان رضوی هستیم، همچنین 40 درصد از ساکنان خراسان رضوی در بخش خدمات مشغولند و سایر افراد نیز فعالیت خود را در بخش کشاورزی ادامه می‌دهند.
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تولید ناخالصی در بخش خدمات 61.4 درصد، در بخش صنعت 12 درصد، کشاورزی 15.7 درصد و ساختمان نیز 10.9 درصد است.
وی با اشاره به فعالیت و ارائه خدمات مشاوره کارآفرینی تصریح کرد: این امر از ابتدای دولت یازدهم و با محوریت کارآفرینی آغاز شده و تاکنون 17 مرکز مربوطه در استان فعالیت خود را ادامه می‌دهند.
بابایی با اشاره به وجود مشکلاتی برای کارگران ایرانی از جمله فعالیت کارگران خارجی به صورت غیرمجاز، ادامه داد: امسال شناسایی 2 هزار و 870 نیروی خارجی بدون مجوز صورت پذیرفت، همچنین 657 نفر از کارفرمایان متخلف به دادگاه معرفی شدند، برای بهبود شرایط نیز هزار و 358 نیروی ایرانی فعالیت خود را به جد آغاز کردند.
وی با اشاره به صدور هزار و 792 مجوز مستقل برای افراد بیان کرد: تاکنون صدور هزار و 108 مجوز پشتیبان مشاغل خانگی محقق شده است، امسال باید 110 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شد اما تعداد اشتغال‌زایی‌های ایجاد شده در امسال 113 هزار فرصت شغلی بود.
انتهای پیام/ن