خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش نظارت مهندسان بر ساخت و سازهای استان تهران

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 12:12
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از آغاز بازرسی های متوقف شده در حوزه ساخت و ساز در راستای ارتقای کیفیت خبر داد و گفت:امسال میزان ارجاع کار توسط سازماان نظام مهندسی حدود 13 میلیون مترمربع بوده که نسبت به سال 18 درصد افزایش یافته است.
سازمان،مهندسي،هيئت،نظام،مديره،دوره،تهران،هشتم،نقشه،بهبود،ساخ ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد طاهری در نشست خبری با اشاره به تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان در 23 سال پیش،اظهار کرد: هدف از تشکیل این سازمان بهبود کیفیت خدمات مهدسی و به تبع آن بهبود کیفیت ساخت و سازها در کشور بود.
وی تصریح کرد: نظام مهندسی ساختمان استان تهران هم اکنون حدود 110 هزار نفر عضو یکی از بزرگ ترین تشکل های حرفه ای در راستای اجرای قانون گام های بسیار موثری را در جهت بهبود خدمات مهندسی از جمله طراحی و نظارت داشته است.
وی افزود: سازمان در سال 96 در بخش ارجاع نظارت 9400 کار در قالب 11 میلیون مترمربع داشته که در 11 ماه امسال به 11 هزار کار در قالب 13 میلیون مترمربع ارجاع شده است.
وی ادامه داد: در بخش کنترل نقشه سازمان در سال 96 حدود 900 نقشه معماری، سازه و...
که امسال به بیش از 1000 پروژه افزایش یافته است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بیان کرد: بدیهی است که با اهداف قانون گذار برای بهبود خدمات مهندسی فاصله داریم.
البته تغییرات بسیاری خوبی در نقشه های فاز 2 ایجاد شده است.
طاهری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که برقراری تعامل بین دستگاه های درگیر از جمله شهرداری کم و بیش در بخش کنترل و نظارت شاهد ارتقا عملکرد هستیم، اظهار کرد: یکی از اهداف هیئت مدیره دوره هشتم این است که در آینده نزدیک به اهداف تدوین شده در کنترل نقشه دست یابیم.
وی با یادآوری این که برداشت نادرست برخی مدیران شهری از رای شماره 99 دیوان عدالت اداری سازنده ذی صلاح را تحت الشعاع قرار داد، گفت: خوشبختانه با آغاز فعالیت هیئت دوره هشتم بازرسی های متوقف شده مجددا آغاز شده و تمام تلاش ما این است که با تعامل وزارت راه و شهرسازی، شواری شهر و شهرداری شاهد این باشیم که تمام پروژه ها توسط سازنده های ذی صلاح اجرا شود.
وی با اشاره به تخلف مالی در هیئت مدیره دوره هفتم، افزود: بخش عمده ای از این مبلغ به سازمان بازگشته است و اجازه بدهید زمانیکه اعداد و ارقام به طور دقیق مشخص شود، اطلاع رسانی درباره آن اظهارنظر کنیم.
وی با تاکید بر این که شفاف سازی یکی از اولویت های هیئت مدیره دوره هشتم است، اظهار کرد: سامان نظام مهندسی در دهه اخیر بازرسی ها را در حوزه گودبرداری آغاز کرده که بر اساس اعلام آتش نشانی پس از ورود نظام مهندسی شاهد کاهش سوانح در این بخش بوده ایم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان این که مکاتبات متعددی درباره گودبرداری های پر خطر انجام داده است، افزود: شهرداری تهران تمام گودبرداری پر خطر تهران را شناسایی کرده و اقدامات مورد نیاز در این رابطه در حال انجام است.
طاهری بیان کرد: تمام حواشی که شاید باعث می شد سازمان نتواند تکالیف خود را به طور شایسته انجام ندهد با تعاملات هیئت مدیره دوره هشتم با دستگاه ها و ارگان های ذی ربط و مرتبط از بین رفته است.
هیئت مدیره با محوریت شفاف سازی کار خود را غاز کرده که توزیع عادلانه کار یکی از اولویت های این برنامه است.
وی همچنین با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهل سالگی پیروزی انقلاب،گفت: با توجه به این فرمایشات مهم و رهمنودهای رهبر معظم انقلاب، اولویت کاری ما جوان گرایی است.
در این راستا سازمان تمام تلاش خود را انجام می دهد که از نیروهای جوان و متعهد به انقلاب استفاده کند.
انتهای پیام/