خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وعده آغاز ساخت 200 هزار واحد مسکونی از ابتدای سال 98

تسنیم | اقتصادی، بازار | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 12:09
معاون وزیر راه و شهرسازی وعده آغاز ساخت 200 هزار واحد مسکونی مورد نظر رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی را از ابتدای سال آینده داد.
مسكن،زمين،سازمان،بازآفريني،شهري،ملي

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی نبیان با بیان این که همکاری برای ساخت 400 هزار واحد مسکونی در راستای اقدام ملی و دستور دولت، رئیس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی در دستور کار سازمان است، اظهار کرد: از این تعداد 200 هزار واحد آن در مجموعه شهرهای‌جدید و 200 هزار واحد دیگری توسط بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری احداث می‌شود.
وی ادامه داد: بر این اساس مطالعاتی برای تخصیص زمین ها به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت بازآفرینی شهری انجام شده است و در این راستا نیز مقرر شده تا سازمان همکاری‌های لازم را با بنیاد مسکن انقلاب و شرکت بازآفرینی داشته باشد.
در این مورد جلسات متعددی نیز برگزار شده است تا کارها تسهیل شود.
وی بیان کرد: سازمان ملی زمین و مسکن در مناطقی که زمین در اختیار داشته باشد بر اساس برنامه‌های ابلاغی، زمین را در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار می‌دهد تا پروژه بازآفرینی شهری ایجاد شود.
وی همچنین از مکاتبه سازمان ملی زمین و مسکن با مدیران 34 گانه راه و شهرسازی استان‌ها خبر داد و گفت: مکاتباتی نیز با مدیران 34 گانه راه و شهرسازی استان‌ها انجام داده‌ایم تا این هماهنگی بین مجموعه سازمان ملی زمین و مسکن و همینطور راه و شهرسازی برای زمین‌های موردنیازی که در حوزه‌های شهری وجود دارد به وجود بیاید.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از آغاز ساخت 200 هزار واحد مسکونی از ابتدای سال آینده خبر داد.
انتهای پیام/