خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گیلان ۲۱۱ موقوفه با نیت کمک به ایتام دارد

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 12:06
رشت- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به وجود ۲۱۱ موقوفه با نیت کمک به ایتام در این استان، گفت: امسال ۲۵۰ میلیون تومان درآمد این موقوفات برای ایتام هزینه شده است.
گيلان،رقبه،اوقاف،مژدهي،رشت،راستاي،مهر،همايش،حوزه،جمله،كمك،ام ...

به گزارش خبرنگار مهر، صبح چهارشنبه همایش دستهای مهربانی در پروشگاه مژدهی رشت با حضور مسئولان برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در گیلان در این همایش با بیان اینکه بالاترین کار، کمک به بندگان در راه مانده است، اظهارکرد: هر کسی برای رضایت خداوند کار کند نام وی در طول تاریخ ماندگار خواهد بود.
آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به فضلیت‌های ازدواج و جایگاه آن در دین اسلام، بیان کرد: تربیت فرزندان در راستای رسیدن به مقاصد معنوی، رشد و تعالی بزرگترین کار یک پدر و مادر است و حرکت فرزندان در مسیر درست مایه خیر و برکت برای والدین است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه عده‌ای با انجام کارهای آخرتی به‌ دنبال رسیدن به اهداف دنیوی هستند، گفت: هرکسی در راه جلب رضایت خداوند گامی بردارد خدا عمل او را حفظ و نگهداری می کند.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مسئولان و دست اندرکاران مجموعه پرورشگاه یک پدر و مادر برای تعدادی زیادی از ایتام هستند، افزود: با توجه به شرایط خاص این کودکان باید در راستای تربیت آنها تلاش و همت بیشتری انجام شود.
۱۳ رقبه گیلان مربوط به پروشگاه مژدهی رشت است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در ادامه این همایش با بیان اینکه از جمله وظایف دینی و شرعی اوقاف اجرای امینانه نیات واقفین و حراست از موقوفات است، اظهارکرد: وقف در مسیر نیازهای روز جامعه یکی از بهترین‌ کارهایی است که انسان‌ها انجام می دهند.
حجت‌الاسلام‌ ستار علیزاده با اشاره به اینکه در استان گیلان ۲۱۱ موقوفه در حوزه ایتام با نیت‌های مختلف وجود دارد، ادامه داد: امسال بیش از ۲۵۰ میلیون تومان درآمد از این موقوفات برای اجرای نیت واقفان کسب شده است.
حجت الاسلام علیزاده به اجرای طرح‌های مختلف اوقاف گیلان در این زمینه نیز اشاره و بیان کرد: طرح «مهر تندرستی» شامل مجموع نیات در حوزه بهداشتی، دارو و درمان، طرح «مهر تحصیلی» که در اوایل سال تحصیلی برای کمک به دانش آموزان نیازمندان اجرایی شده و طرح «دست‌های مهربانی» مجموعه نیاتی که برای کمک به یتیمان از جمله طرح‌هایی است که در این حوزه اجرایی می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه ۱۳ رقبه از مجموع ۲۹ رقبه متعلق به پرورشگاه مژدهی بوده که از طریق مزایده اجاره داده شده است، تصریح کرد: درآمد این ۲۹ رقبه در راستای نیت خیر از جمله امور فرهنگی، ارزشی و...
هزینه می‌شود.