خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کدام فرم بینی به انجام عمل جراحی نیاز دارد؟

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 11:41
فوق تخصص جراحی پلاستیک گفت: تغییر شکل در بینی‌های استخوانی ۹۵ درصد رضایت بخش است و در بیشتر بینی‌های گوشتی این رضایت وجود ندارد.
بيني،گوشتي،جراحي،عمل،استخواني،پلاستيك،فرم

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا آخوندی نسب عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و فوق تخصص جراحی پلاستیک در کنگره بین‌المللی جراحان پلاستیک که امروز در بیمارستان حضرت فاطمه (س) برگزار شد، اظهار کرد: جراحی بینی یکی از شایع‌ترین جراحی‌هاست که بیشترین آمار جراحی را در کشور دارد.
وی با اشاره به اینکه برای انجام عمل جراحی بینی، فرم بینی اهمیت دارد، گفت: برخی از بینی‌ها گوشتی و برخی دیگر استخوانی است که در انجام عمل زیبایی بسیار مهم است؛ در بینی استخوانی عناصر زیر بیتی از روی پوست قابل لمس است و به راحتی می‌توان شکل بینی را حدس زد، این نوع بینی روغنی است و حالت کوفتگی و گرد نداشته و کمی ورم دارد.
آخوندی نسب بیان کرد: در مقابل بینی استخوانی، بینی گوشتی حالت چرب دارد، این نوع بینی پوستی ضخیم دارد و به راحتی نمی‌توان زیر پوست را لمس کرد؛ پوست مانند یک پارچه حریر می‌ماند هر چقدر نازک‌تر باشد براحتی می‌توان زیر پارچه را دید.
جراحی در بینی‌های گوشتی
این فوق تخصص جراحی پلاستیک با بیان اینکه در بینی گوشتی تشخیص فرم استخوان سخت است، گفت: بینی‌های گوشتی را باید بررسی کرد که آیا نیاز به عمل جراحی دارد یا خیر، چرا که عمل در این نوع بسیار سخت است و اغلب توصیه نمی‌کنیم بینی‌های گوشتی عمل کنند چرا که بعد از عمل نتیجه‌ای بدست نخواهد آمد و شاید تنها بتوان فرم بینی را تغییر داد.
وی یادآوری کرد: تغییر شکل بینی در بینی‌های استخوانی ۹۵ درصد رضایت بخش خواهد بود و در اغلب بینی‌های گوشتی این رضایت وجود نخواهد داشت و تنها فرد هزینه اضافی خواهد کرد و تغییری نخواهد کرد.
انتهای پیام/