خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزارش دوم کمیسیون عمران درباره حادثه تهران یاسوج هنوز قرائت نشده/ شرکت هواپیمایی آسمان مقصر اصلی این حادثه است

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 11:25
هواپيمايي،حادثه،مجلس،كميسيون،ياسوج،تهران،عمران،آسمان

رضایی کوچی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
رئیس کمیسیون عمران گفت: گزارش دوم این کمیسیون که کالبد شکافی اساسی درباره شرکت هواپیمای آسمان و حادثه تهران یاسوج داشته هنوز توسط هیئت رئیسه مجلس قرائت نشده است.
محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به فرارسیدن سالگرد حادثه هواپیمایی تهران یاسوج، گفت: این کمیسیون دو گزارش درباره این حادثه تدوین کرد که یکی از آن‌ها قرائت شده و دیگری هم ۴ ماه پیش به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده است.
وی ادامه داد: متأسفانه هیئت رئیسه مجلس هنوز این گزارش را که کالبد شکافی اساسی درباره شرکت هواپیمایی آسمان و حادثه هواپیمایی تهران یاسوج را برای قرائت به صحن علنی مجلس ارائه نکرده است.
نماینده مردم جهرم در مجلس درباره پرداخت دیه به بازماندگان این حادثه هم اظهار کرد: بیمه‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری موظفند نسبت به پرداخت دیه به بازماندگان حادثه تهران یاسوج اقدام کنند و اگر در این مورد مشکلی وجود دارد و حقوق این بازماندگان نادیده گرفته شده است، قوه قضاییه حتما باید ورود کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی حتما باید با متخلفان ایجاد این حادثه هواپیمایی برخورد کند، گفت: البته دادستانی بسیار دقیق به این موضوع ورود کرده و حتی متخلفان هم مشخص شده‌اند.
وی تصریح کرد: بر اساس گزارش کمیسیون عمران این پرواز اصلاً نباید انجام می‌شد و دستور انجام این پرواز اشتباه بوده است، شرکت هواپیمایی آسمان اجازه این پرواز را داده که نباید اجازه می‌داد.
شایان ذکر است، روز یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ یک فروند هواپیمای ای‌تی‌آر ۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان بعد از ۵۰ دقیقه پرواز از تهران به سمت یاسوج در حوالی سمیرم بعد از اصابت به کوه دنا سقوط کرد.
انتهای پیام/