خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سفر احتمالی رهبر کره شمالی به چین پس از دیدارش با ترامپ

ایسنا | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 11:25
رهبر کره شمالی احتمالا در مارس سال جاری میلادی پس از برگزاری دومین نشست با رییس جمهور آمریکا در اواخر فوریه در هانوی، به چین سفر می‌کند.
كره،شمالي،آمريكا،كيم،رييس،جمهور،چين،جونگ

رهبر کره شمالی احتمالا در مارس سال جاری میلادی پس از برگزاری دومین نشست با رییس جمهور آمریکا در اواخر فوریه در هانوی، به چین سفر می‌کند.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری یونهاپ امروز (چهارشنبه) به نقل از منبع آگاه گزارش داد: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی قبل و بعد از نخستین نشست با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که ژوئن ۲۰۱۷ میلادی در سنگاپور برگزار شده بود به چین سفر کرد تا شی جینپینگ، رییس جمهور چین را از نتایج این مذاکرات مطلع سازد و این بار نیز احتمالا همین برنامه صورت خواهد گرفت.
این منبع افزود: در حال حاضر سفر کیم جونگ اون به چین در ماه آتی میلادی بسیار محتمل به نظر می‌رسد.
ترامپ و کیم قرار است ۲۷ و ۲۸ فوریه (۸ و ۹ اسفندماه) دومین نشست خود را در هانوی، پایتخت ویتنام برگزار کنند که در جریان آن به مسائل مربوط به خلع تسلیحات اتمی کره شمالی خواهند پرداخت.
سال گذشته وضعیت در شبه جزیره کره به طرز چشم‌گیری بهبود یافت به طوری که کیم جونگ اون روابطش را با مون جائه این رییس جمهور کره جنوبی را بهبود بخشید و نشست تاریخی را با ترامپ در ماه ژوئن برگزار کرد.
نخستین نشست میان آمریکا و کره شمالی منجر به توافقی شد دال بر این‌که کره شمالی در ازای توقف مانورهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی و همچنین رفع بالقوه تحریم‌های آمریکا از خلع تسلیحات اتمی کامل شبه جزیره کره حمایت خواهد کرد و اقداماتی را برای دستیابی به این هدف انجام خواهد داد.
انتهای پیام