خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 29 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مردم آزاری با ایمان سازگاری ندارد

مهر | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 16:50
نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با اشاره به فرموده امام علی (ع) تاکید کرد: مردم آزاری با ایمان سازگاری ندارد و شایسته انسان های مومن نیست.
حج،حديث،مومنان،عسكر،قرار،قرآن،لا،بعنوان،المؤمنين،اشاره،علي،م ...

خلاصه خبر

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با اشاره به حدیث " بلغنا أن رجلا فی بنی إسرائیل جمع ثمانین تابوتا من العلم، فأوحی الله تعالی إلی نبی من الأنبیاء أن قل لهذا الحکیم: لو جمعت مثله معه لا ینتفع به إلا أن تعمل بهذه الثلاثة أشیاء " اظهار داشت: امام علی (ع) دراین حدیث به عالمی از بنی اسرائیل می فرمایند: جمع آوری 80 صندوق بعنوان ذخیره علمی و حتی بیشتر از آن برای تو فایده ندارد مگر اینکه به سه نکته عمل کنی.
وی با اشاره به اینکه امیر مومنان درادامه حدیث می فرمایند: " أولها: أن لا تحب الدنیا، فإنها لیست بدار المؤمنین " ، افزود: اولین نکته دوست نداشتن دنیا و وابسته نبودن انسان به دنیا است.
وی افزود: حضرت امیر(ع) در نهج البلاغه دراین باره می فرمایند: " لو أُعطیتُ الأقالیمَ السبعةِ بما تحتَ أفلاکِها علی أن أَعْصِیِ اللَّه فی نَمْلَةٍ أَسْلُبُها جِلْبَ شَعیرَةٍ ما فَعَلْتُهُ - اگر هفت اقلیم را با آن چه در زیر آسمان ها است، به من دهند تا خدا را نافرمانی کنم در این که پوست جوی را از مورچه ای به ناروا بگیریم، چنین نخواهم کرد.