خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگرانی مسکو نسبت به گسترش تروریسم از افغانستان به آسیای مرکزی

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 11:19
معاون وزیر خارجه روسیه در یک کنفرانس امنیتی اظهار داشت که خطر گسترش تروریسم از افغانستان به کشورهای آسیای مرکزی افزایش یافته است.
افغانستان،انتقال،كشور،خاورميانه،آسياي،شوروي،تهديد

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «میخائیل بوگادانف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر خارجه این کشور از افزایش تهدید انتقال تروریست‌ها از خاورمیانه به جمهوری‌های شوروی سابق از طریق افغانستان ابراز نگرانی کرد.
به گزارش «تاس»، بوگادانف در کنفرانسی درباره مسایل خاورمیانه اظهار داشت: تهدید انتقال منازعین از خاورمیانه به جمهوری‌های سابق شوروی از طریق افغانستان افزایش یافته است.
پیش از این نیز مقامات روسی بارها از انتقال تروریست‌ها از عراق و سوریه به افغانستان با هدف ایجاد پایگاه در شمال این کشور و انتقال متعاقب آن به آسیای مرکزی ابراز نگرانی کرده بودند.
مسکو با تاکید بر پرواز بالگردهای ناشناس در آسمان افغانستان و حقیقت اینکه کنترل حوزه هوایی این کشور در اختیار نیروهای خارجی است آمریکا و دیگر اعضای ناتو را به انتقال داعش و حمایت تدارکاتی از این گروه تروریستی توسط بالگردها متهم می‌کند.
چندی پیش «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در افغانستان تصریح کرده بود: نیروهای آمریکایی در افغانستان به جنگجویان فراری داعش اجازه ورود به خاک این کشور را می‌دهند.
وی درباره چرایی حضور این تروریست‌ها در افغانستان نیز گفته بود که اعضای داعش برای جنگ علیه آمریکا و دیگر نظامیان خارجی به افغانستان نمی‌آیند بلکه حضور آن‌ها در این کشور با هدف ایجاد پایگاهی برای گسترش به سمت شمال و آسیای مرکزی صورت گرفته است.
انتهای پیام/.
ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.