خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بسیج سازندگی در روستاهای محروم اردبیل پروژه‌های منابع طبیعی اجرا می‌کند

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 11:13
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: بر اساس تفاهم به عمل آمده با بسیج سازندگی استان پروژه‌های منابع طبیعی با همکاری این نهاد در روستاهای محروم اجرا می‌شود.
بسيج،سازندگي،استان،اجراي،آبخيزداري،اردبيل،طبيعي،منابع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شهامت هدایت صبح امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با بسیج سازندگی در اردبیل اظهار داشت: بر اساس تفاهم به عمل آمده با بسیج سازندگی استان پروژه‌های منابع طبیعی با همکاری بسیبج سازندگی اجرا می‌شود که این امر می‌تواند زمینه‌ساز توسعه اجرای چنین طرح‌ها در سطح استان شود.
وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه و در راستای اجرای پروژه 40 هزار هکتاری به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در سطح کشور که 114 پروژه در بخش آبخیزداری و یک پروژه در بخش توسعه جنگل و فضای سبز توسط بسیج سازندگی اجرا خواهد شد که در استان اردبیل نیز براساس این تفاهم نامه پروژه‌های اجرایی از محل صندوق توسعه ملی در مناطق محروم استان توسط بسیج سازندگی اجرا خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: همکاری با بسیج سازندگی برای اجرای پروژه‌ها بر اساس مطالعات انجام شده خواهد بود و محل اجرای بندهای آبخیزداری با هماهنگی بسیج طراحی و جلسه تسهیلگری مشترک در روستاهای حوزه‌نشین انجام گرفته و تا پایان سالجاری طراحی، تسهیلگری و جانمایی به اتمام خواهد رسید و در سال آینده به صورت مشترک عملیات اجرایی آغاز می‌شود.
هدایت تصریح کرد: در این رابطه تامین ماشین‌آلات و نیروی انسانی از طرف بسیج سازندگی و تامین اعتبارات برای اجرای پروژه‌ها توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان پیگیری خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: بسیج سازندگی شناسایی و استعدادیابی روستاها را در زمینه اجرای پروژه‌ها بر عهده گرفته و اداره کل منابع طبیعی استان نیز 10 هزار اصله نهال برای توسعه فضای سبز روستایی در اختیار گروه‌های جهادی بسیج قرار می‌دهد تا در روستاهای هدف مورد استفاده قرار گیرد.
انتهای پیام/ش